Aweber İzinli Email Pazarlama

1
1041
Aweber nedir
Aweber İzinli Email Pazarlama

Ziyaretçilerin blogunuzu takip etmesini sağlamanın en iyi yollarından biri Aweber İzinli Email Pazarlama yöntemidir.Her yazınızın takipçilerinize otomatik olarak bildirilmesi veya özel haberler gönderebilmeniz için Aweber İzinli Email Pazarlama yöntemini kullanabilirsiniz.

Aweber İzinli Email Pazarlama Nedir?

Bir mail adresine , izinsiz , kullanıcının (mail sahibinin) onayı olmadan mail göndermek yasadışıdır.E-mail programlarında önemsiz email kutusu olsada izinsiz , kullanıcı onayı olmadan mail göndermek birgün başınızı ağırtabilir.

İzinli Email Olabilmesi İçin ; Kullanıcı mail adresi ile bizzat kendisi kayıt olmalı ve istediği zaman bu abonelikten çıkabilmelidir.Gönderilen emaillerin hemen altında listeden çıkmak için tıklayın butonu olur ve kullanıcı isterse bu butona tıklayarak abonelikten çıkabilir.

Sitemizde de İzinli Email Pazarlama Yöntemi olarak Aweber sistemini kullanıyoruz.Paratez.com/Kayıt bölümündeki form , aweber ile oluşturulmuş bir kayıt formudur ve ziyaretçilerden kayıt olmak isteyen kişiler formu doldurduklarında benim izinli mail gönderebileceğim kişiler listesine dahil olur.Bu sayede site üzerinde yayınlanan güncel olaylardan, haberlerden takipçilerimi haberdar edebilirim.

Eğer satış ortaklığı işi ile ilgileniyor yada ilgilenecekseniz , sitelerinize izinli email pazarlama formları yerleştirerek takipçi edinebilirsiniz.Bu sayede yeni çıkan bir ürün olduğunda , takipçilerinizi email yolu ile haberdar edebilirsiniz.

Aweber İzinli Email Pazarlama Sisteminin Ücretsiz Alternatifleri Neler?

Feedburner.com

Google’ın ücretsiz olarak sunduğu kullanışlı bir Rss sistemi.Aweber kadar işlevsel olmasada ücretsiz olduğu için kullanılabilir.Fakat Feedburner sisteminde takipçilerinize istediğiniz şekilde bültenler hazırlayamıyor, farklı konularla alakalı mail gönderemiyorsunuz.Takipçileriniz feedburner üzerinden sitenize kayıt olduğunda sitenizde yayınlanan yazılar otomatik olarak takipçilerinize mail olarak gönderiliyor.

Aweber’in Avantajları Neler;

Aweber takipçi listelerinize istediğiniz zamanda istediğiniz mail yada bülteni göndermenizi sağlar.Ayrıca teşekkür sayfaları oluşturabilir yada üye olan kullanıcılara bir hediye göndermek istiyorsanız , üye olduklarında otomatik olarak alacakları bir mail bülteni oluşturabilirsiniz.Oluşturduğunuz mail bültenlerine görsel şablonlar ekleyerek daha etkili olmasınıda Aweber ile sağlayabilirsiniz.Ayrıca en büyük avantajı sizin için mail listesi oluşturması ve bunu size sunmasıdır.

Aweber İzinli Email Pazarlama Nasıl Üye Olurum ;

Aweber ingilizce bir platformdur fakat bu konuda sıkıntı çeken kullanıcılarımız içinde ; Aweber üyelik ve Kullanımı hakkında konu yayınlamıştık.

Aweber Üyelik Resimli Anlatım İçin Tıkla

 

1 YORUM

  1. admin meraba
    clickbank ürünler için facebook reklamı yaparak > sadece aweber formu olan bir sayfaya yönlendirilmesi ve burada email – ad soyad vs alınarak > clickbank ürünündeki hazır mailler ile sistemi kurma konusundaki fikrini alabilir miyim?
    Bu yapılabilir mi ve facebook ücretli reklamlar bunun için doğru bir tercih mi?
    Facebook sadece aweber formu olan bir siteyi kabul eder mi dersin?

    biraz bilgi alabilir miyim senden şimdiden teşekkürler

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın