Blog Yazarlığı Nekadar Kazandırır?

2
1375

Blog yazarlığı , internet kullanımının gün geçtikçe farklı evrelere taşınması, hızlanması , tüm ihtiyaçların online olarak giderilmesi ile birlikte önemi artmış ve ciddi kazançlar getiren bir meslektirEvet  blog yazarlığı bir meslektir , hatta sadece blog yazarak geçimini kazanan kişiler olduğunu düşünürsek ciddi kazançlar getirebilen bir meslektir.

Blog Yazarlığı Nekadar Kazandırır?
Blog Yazarlığı Nekadar Kazandırır?

Blog yazmak , herhangi bir konu hakkındaki düşüncelerinizi size sunulan ücretli veya ücretsiz bloglarınızda paylaşmaktır.Yazacağınız konu ile birlikte yazılarınızın özgün ve dikkat çekici olması sizi kısa sürede düşünemeyeceğiniz yerlere götürebilir.Aşağıda vereceğimiz örnekler blog yazarlığının nekadar önemli ve hedeflerinize kısa sürede ulaşabileceğiniz bir meslek olabileceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Miray Uçar (La Vita e Bella)

Blog yazmaya başladıktan kısa bir süre sonra iş kapısı açılmış bir blog yazarıdır Miray Uçar.Nasıl blog yazmaya başladığını şöyle anlatıyor ;“Eskiden gazetecilik hayaliyle yanıp tutuşanlar bu işe adım atabilmek için köşe yazarlarına, yayın yönetmenlerine, sayfa editörlerine yazılarını gönderirlermiş. Bense eski yöntemleri bir kenara atıp yazılarımı paylaşmanın farklı bir yolunu buldum; blog tutmak.” Miray Uçar’ın her gün farklı bir macerayı yazdığı bloğu, kısa süre sonra yayın yönetmenlerinin ilgisini çekecek bir portfolyöye dönüşmüş. Önce dergiler için dışarıdan moda yazıları yazmaya başlamış. Blog oluşturalı 6 ay bile olmadan kendini kadın portalı caferuj.com.tr’de editör olarak bulmuş. Sonrasında da Sabah Gazetesi’nin dijital iletişim sorumlusu pozisyonuna getirilmiş.

Billur Saatçi (offnegiysem.com)

1981 doğumlu Billur Saatçi, Nötre Dame de Sion Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. Bir yıldan biraz fazla bir halkla ilişkiler ajansında, dört yılı aşkın zamandır da bir dijital ajansta çalıştıktan sonra, yaklaşık bir yıl önce kurumsal iş hayatını noktalamış. Ardından da bloglarının başına oturup “freelance” (serbest) olarak sosyal medya projelerine başlamış.

Saatçi’nin 2009’dan beri yayında olan ve moda üzerine yazılar yazdığı bloğu ayda yüz binlere yakın hit alınca Air France, Volkswagen, Carslon Rezidor Group, Coca-Cola, Elidor, Mavi Jeans ve Derishow gibi markaların da ilgisini çekmiş.

İnternetin ve blog yazarlığının nekadar güçlü olabileceğini yukarıdaki örneklerde görüyoruz.Sadece kendinize ait bir blog açarak fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanız dahi sizi kısa süre içerisinde iyi noktalara getirebiliyor.Blog yazarlığı yaparak sesinizi ve yazılarınızı belirli kitlelere duyurduğunuzda , markalar ve reklam ajansları blogunuzla yakından ilgileniyor ve hakkında yazılar yazmanız için size belirli bütçeler dahi ayırabiliyorlar.

Blog yazarlığı ve yazı yazarak para kazanmak konusunda eğitim veren kaynaklardan da bu konuda destek alabilirsiniz.Örneğin Yazıtör Eğitim Seti , blogunuza yazacağınız yazılar ile internetten kısa süre içerisinde nasıl para kazanacağınız konusunda profesyonel eğitimler vermektedir.Blogunuzun belli bir ziyaretçi kitlesine ulaştırılması ve ulaştıktan sonra uygulanması gereken kazanç yöntemleri konusunda Yazitör Eğitim Seti‘nden destek alabilirsiniz.

Aşağıda paylaştığımız kazanç ekranında , yazıtör eğitim seti içerisindeki bilgilerin uygulandığı bir blog ile kazanılmış rakamları görebilirsiniz.Sizlerde bu bilgileri kullanarak kazanç getiren ve meslek haline dönüştürebileceğiniz blog yazarlığını kısa sürede öğrenebilir, kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yazıtör Eğitim Seti’ni İndirmek İçin Buraya Tıklayın

Blog Yazarlığı Kazanç Ekranı
Blog Yazarlığı Kazanç Ekranı

 

 

2 YORUMLAR

    • Rİca Ederim.Evet Blog Yazarlığı , yıllardır var olan fakat bu denli kazanç fırsatlarının yeni oluşması ile popülerleşen , herkesin kazanç sağlayabileceği bir sistemdir.Sevdiğiniz konular üzerinde paylaşımda bulunabilir, bu paylaşımlardan kazanç elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın