Blog Yazarlığından Para Kazanmak

0
802

Blog yazarlığından para kazanmak için , ücretli veya ücretsiz bir blogunuzun olması ve blogunuza ziyaretçi çekerek , kazanç yöntemlerini uygulamanız yeterlidir.Tabi öncelikle blog yazarlığı ve  kazanç yöntemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekir.

İnternetten Para Kazanmak

Blog Yazarlığı Nedir ?

Genelde hakim olunan konu üzerinde, bloglarda yayınlanan yazıları yazan kişilere blog yazarı denir.Kişi kendine ait yada anlaşmalı bir blog üzerinde yazılarını yayınlar ve bu sayede okuyucularla paylaşır.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Yazacağınız konuyu iyi bilmeniz , blogunuzun gidişatını hızlandırır ve kazancınızıda olumlu yönde etkiler.Fakat tek bir konuya hakim olmadan da blog yazarlığı yapılabilir.Özeliikle kendinize ait açacağınız bir blog üzerinden güncel konular paylaşarak  para kazanabilirsiniz.

Blog Yazarlığından Hangi Kazanç Yöntemleri ile Para Kazanılabilir?

Reklamlardan Para Kazanmak ;

Blogunuzda yazdığınız yazıların içine, blogunuzun reklam alanlarına, reklamlar yerleştirerek bu reklamlardan para kazanabilirsiniz.Google Adsense, Bitvertiser gibi reklam platformlarından reklam üyeliğini alabilir ve blogunuzda yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Linklerden Para Kazanmak ;

Eğer yazdığınız blog üzerinde oldukça fazla link paylaşıyorsanız, hem blogunuzun SEO açısından , hemde para kazanmak için kullanabileceğiniz link kısaltma servisleri olduğunu söyleyebilirim.Bu servislerde kısalttığınız linklerden tıklama  başına ücret alabilirsiniz.Fakat para kazanmanız için sitenizin ziyaretçilerinin link tıklama oranlarıda iyi olmalı.Bu servisler yaklaşık 1000 tıklamaya 1$ ücret ödüyorlar.Bc.vc, adf.ly, tik.tl bu servislerden bazıları.

Upload Sitelerinden Para Kazanmak ;

Blogunuzda program, müzik vb. dosya paylaşımları yapıyorsanız, bu dosyaları upload sitelerinden kendi üyeliğiniz üzerine çekerek, download başı ücret kazanabilirsiniz.Bu servislerde genelde link kısaltarak para kazanmanıza yardımcı olan servisler gibi ücret öderler.Ayrıca blogunuzda bu tür paylaşımlar yapıyorsanız, google reklam gelirlerinden de , telif hakkı ihlali maddesine göre faydalanmanız mümkün değil.

Satış Ortaklığından Para Kazanmak ;

İnternet üzerinden satış ortaklığı ile satılan bir ürüne yada hizmete, satış ortağı olup, blogunuz üzerinden tanıtımını yaparak, satış başı yada üyelik başı komisyon kazanabilirsiniz.Satış ortaklığından para kazanmak isteyen blog sahipleri, satış ortaklığı platformlarına başvurarak üyelik almalı, ve satış ortaklığı linkleri ile bloglarında paylaşım yapmalıdırlar.

Nasıl Başlarım ? 

Blog yazarlığı ve blogunuz üzerinde kazanç yöntemlerini öğrenebileceğiniz kaynaklardan destek alarak işe başlayabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için “Yazı Yazarak Para Kazanmak” başlıklı yazımıza gözatmanızı tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın