Bloglardan Para Kazanma Yöntemleri

0
676

Bir önceki yazımızda “Bloglardan Para Kazanmak” başlığı altında sizlere  blog açarak para kazanabileceğiniz konusunda bilgiler vermiştik.Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bloglardan Para Kazanmak Yöntemleri Nelerdir?

Bloglardan para kazanabileceğiniz birçok yöntem vardır.En popüler olanları ise Reklam alarak para kazanmak ve Satış yaparak para kazanmaktır.

Bloglardan Reklam Alarak Para Kazan

Açtığınız bir blog üzerinden reklam yayınlayarak para kazanmak yöntemidir.Google Adsense, Zanox ve birçok reklam veren sistemlerden sitenize reklam alarak ve reklamları sitenizde uygun yerlere yerleştirerek , reklamların tıklama oranlarına göre para kazanırsınız.Siteniz üzerinden tıklanan reklam başına para alırsınız.

Bloguma Nasıl Reklam Verebilirim?

Blogunuza reklam verebilmeniz için Google Adsense ve diğer platformlara üye olmanız ve yayıncı kimliği almanız gerekmektedir.Eğer bu konu ile alakalı bir bilginiz yoksa en basit Google Adsense’den reklam alabilirsiniz.Aldığınız yayıncı kimliği ile reklamlarınızı Adsense üzerinden seçerek, reklam kodunu sitenizin uygun bölümüne yapıştırdığınızda reklamlarınız , blogunuzda yayınlanmaya başlayacaktır.

Reklamlardan Nekadar Kazanırım?

Reklamlardan elde edeceğiniz kazançlarınızı , reklamların içeriği belirler.Reklamların içeriğini ise sitenizin içeriği belirler.Örneğin ; mobilya ile ilgili bir site açtınız, yazılarınızın içeriğide mobilya dekorasyon ile ilgili.Yayınlanan reklamlarda bunlarla ilgili olacaktır ve mobilya anahtar kelimesi Google’ın gözünde nekadar değerli ise size reklam tıklama başına okadar ücret ödeyecektir.

Blogumdan Satış Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

Blog açmak ve blogunuzdan satış yaparak para kazanmak istiyorsanız ” Blog Yazarak Para Kazanmak” konulu yazımıza buradan gözatabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın