Borsada Yatırım Yapma Yöntemleri

0
962

Borsada yatırım yapmak için öncelikle Borsa Nedir? sorusunu tam anlamı ile cevaplayabilmemiz ve bu sistemi iyi bir şekilde algılayabilmemiz gerekmektedir.Borsa ; değerli menkul kıymetlerin , çeşitli emtiaların ve benzer metaryellerin (pamuk, petrol, altın vb.) alım satımının yapıldığı kurumsal piyasalardır.Sermaye piyasalarına konu olan hisse senetleri piyasası , dolar ,euro vb. dövizlerin alınıp satıldığı döviz piyasası , ticari mallar içinse emtia piyasası gibi piyasalar mevcuttur.

İnternetten para kazanmak için yapılan hatalar

Borsada alım satımlar daha önceden belirlenmiş kurallara göre işlenerek yapılır.Ülkemizde , İstanbul Menkul Kıymetler Borsası bünyesinde , menkul kıymetlerin , emtiaların vb. alım-satımı yapılmaktadır.

Borsada Nasıl Yatırım Yapılır?

Borsada eğer hisse senedi alım satımı yapmak istiyorsanız öncelikle yatırımcıların haklarını korumak amacıyla kurulmuş olan Sermaye Piyasası Kurulu’ndan “Yetki Belgesi” , İMKB ‘den “Borsa Üyelik Belgesi” almış olmanız ve aracı kurumlardan hesap açtırmanız gerekir.Bankaların bünyesinde bulunan aracı kurumlardan da hesap açtırarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.Aracı kurum tarafından adınıza hisse senedi alım-satımı yapmak adına yetki vermeniz için Sermaye Piyasaları Risk Bildirim Formu ve Çerçeve Sözleşmesi imzalattırılır. Bu sözleşmede yatırımcıyı koruyan ve SPK denetimde olan maddeler bulunur. Yatırımlarınızı güvenle yasalarla korunmuş bir şekilde yapabilmeniz açısından önemli bir durumdur. Aracı kurum, adınıza yapmış olduğu alım-satım vb. işlemlerden kurtaj (komisyon) alır. Kurtaj (komisyon) bedeli serbest olarak aracı kurumla belirlenebilir. Çok cüzi miktarlarda komisyon bedeli karşılığında hisse senedi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Eğer “Borsada Yatırım Yapmak” konusunda yeterli bilginiz olmadığını düşünüyorsanız mutlaka borsada başlangıç için gereken tüm bilgileri ve yöntemleri bulabileceğiniz yardımcı kaynaklarla bu işe başlamanızı tavsiye ediyoruz.Hisse senetleri, yatırım araçları, analiz bilgileri ve borsa ile ilgili birçok bilgiyi bu kaynaklar doğrultusunda öğrenerek , nerelere nasıl yatırım yapabileceğiniz konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Borsa Teknik ve Analiz Bilgileri , bu kaynaklar arasında borsada kazanç fırsatını en az risk ile değerlendirebilmeniz için gerekli tüm bilgileri ve yöntemleri bünyesinde bulunduran bir kaynaktır.Borsada yatırım yapmak için gerekli bilgi ve profesyonel yöntemlere ihtiyaç duyan herkese bu kaynağı tavsiye ediyoruz.

Borsa Teknikleri ve Analiz Bilgileri Kaynağını İndirmek İçin Buraya Tıklayın

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın