Borsadan Para Kazanmak İsteyen Girişimcilere Tavsiyeler

0
790

Borsadan para kazanmak , herkesin yapabileceği bir iş gibi görünsede , takip ve disiplin gerektiren en önemliside yatırım gerektiren bir iştir.Genelde risk almayı seven girişimcilerin tercih ettiği borsa , bir çok yatırımcıya ciddi anlamda kazançlar getirsede , kaybetme riski olduğuda göz önünde bulundurulmalıdır.

borsadan para kazanmak isteyen girişimcilere tavsiyeler

Bu sebeple Borsadan para kazanmak isteyen girişimcilere , başlamadan önce dikkat etmesi gereken bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum ;

Borsa’dan Para Kazanmak;

  1. Öncelikle borsadan kazanmak istiyorsanız finansal yatırımları ve piyasaları günlük hatta saatlik tekip ediyor olmanız , borsa ile alakalı terimlerden enazından önemli olan terimleri biliyor olmanız gerekmektedir.
  2. Borsanın yükseldiği dönemlerde ortaya çıkan kar satışları konusunda  soğuk kanlı olmanız gerekmektedir.Panik satışlardan uzak durmalısınız.
  3. Borsa yatırımcılarının kaynağı belli olmayan tüyolara rağbet etmemeleri gerekir.Fakat yakın ve mantıklı olan tüyolarda değerlendirilmek üzere araştırılmalıdır.
  4. Yatırım için ayırdığınız rakamın tamamını borsaya yatırmamalı , risk algısına göre portföy dağılımı yapmalısınız.
  5. Hisse seçiminde yakın zamanda temettü dağıtımı, yeni bir ihaleye girme ya da sormaya artırımı gibi kuvvetli bir beklentisi olan şirketlere öncelik verilmelisiniz.
  6. Alım karan verirken, öncelikle şirketin kar-zarar durumuna bakılmalı. Ve tercih karda olandan yana kullanılmalı. Ayrıca bu şirketin fiyatının uygun olup olmadığına (dip seviyelerde olması tercih sebebi} da bakılmalı. Bunun yanı sıra şirketin İşlem hacminin yüksek, mali durumunun sağlıklı ve likit olması de önemli.
  7. Pozisyon yenilerken, alım-satım yaparken zamanlamaya çok dikkat edilmeli. Borsada fiyatlar düşükken alım, yüksekken satış yapılmalı. Kısacası eğer yeterince kar ettiyseniz zamanında satmayı da bilmelisiniz.
  8. Profesyonel destek almak koşuluyla borsaya her seviyede ve her koşulda yatırım yapılabileceğini unutmamanız da gerekir.Bu dönemde borsadan para kazanmak konusunda profesyonel eğitim veren ve günlük döviz kurları ile hisse dağılımlarını , tüyoları takip edebileceğiniz, borsa tekniklerini öğrenebileceğiniz kaynak Borsa Teknikleri ve Analiz Bilgileri‘ni Buraya Tıklayarak İnceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın