E-Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanmak

0
908

E-Kitap , elektronik kitap olarak adlandırılan, isteyen herkesin bilgisayara indirebileceği bir kaynaktır.Herhangi bir konu üzerine e-kitap yazabilir ve yazdığınız kitabın internet üzerinden satışını yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

E-Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanmak
E-Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanmak

E-Kitap yazabilmeniz için hakim olduğunuz bir konu üzerinde yoğunlaşmanız gerekir.Eğitim amaçlı yazılması satışının kolaylaştırılması anlamını taşır.Fakat iş sadece e-kitap yazmaklada bitmiyor.Eğer internet üzerinden satışını gerçekleştirmek istiyorsanız ihtiyacınız olan belli beşlı kriterlerin olduğunuda unutmamak gerek..

E-Kitap Yazarak Satışını Yapabilmek İçin İzlenebilecek Yollar ;

E-Kitap Satış Sayfası ;

Yazdığınız kitabın yada eğitim setinin satışı gerçekleşebilmesi için bir websitesi olmak zorunda.Tabi ben kendi yöntemlerimle satarım demiyorsanız.Satış sayfasında kitap içerisinde anlatılan konu başlıkları, kullanıcı yorumları, kitaptan bazı bölümler olması satışınızı kolaylaştırabilir.Ayrıca satın al bölümü’de olmalı.Kitabınıza verdiğiniz isim ile bir websitesi açarak bu konuları entegre etmeniz satışınızı kolaylaştırabilecek kriterlerdir.

E-Kitap Destek ;

Kurduğunuz satış sayfasına , yine kitabınızın isminde örneğin info@kitabım.com  gibi bir mail adresi ile destek oluşturmanız, kullanıcıların yaşadığı sorunlara kısa sürede çözüm getirmenize yardımcı olur.Ayrıca kitabı satın almayı düşünen ve detaylı bilgiye ulaşmak isteyen kişilerde mail yolu ile sizinle irtibata geçebilir, detaylı bilgileri bu yöntem ile aktarabilirsiniz.

Reklam Bannerları , Kitap Hakkında Makaleler ;

Yazdığınız kitabın satışını kolaylaştırmak, satış ortaklığı platformuna kayıt  olarak satışını kısa sürede arttırabilmeniz için kitabınıza özel reklam bannerları ve kısa makaleler oluşturmalısınız.Ürününüzle birlikte kayıt olduğunuz satış ortaklığı platformlarında , ürününüzü satmak isteyen satış ortakları bu araçları kullanarak reklam çalışması yapacak ve size kısa sürede başarı getirecektir.Reklam bannerlarının kaliteli ve dikkat çekici düzeyde olması satış için büyük önem taşır.

Satış Ortaklığı Platformlarına Kayıt ;

Kitabınızın satışı ile alakalı herşeyiniz hazır ise yapmanız gereken ürününüzü satış ortaklığı platformlarına kayıt etmek ve satış ortakları ile birlikte çalışmaktır.Eğer kitabınızın konusu benzersiz ve dikkat çekici ise , reklamlarınız ve satış sayfanız kaliteli , ikna edici ise satış ortakları kısa süre  içerisinde ürününüzü platform üzerinden satmak için harekete geçecektir.

Ürününüzü Ekleyebileceğiniz Satış Ortaklığı Platformları ;

Xticaret ; 2009 yılından günümüze kadar bir çok e-kitap , eğitim seti ve digital ürünlerin satışının yapıldığı , 50 bin’in üzerinde satış ortağı bulunan bir platformdur.Bu platforma ürününüzü kayıt etmeniz kısa sürede  satışlarınızı arttırmanıza destek olur.

Xticaret Üyelik İçin Tıkla

 

Clickmerkez ;

Yaklaşık 2 yıl önce kurulan ve kurulduğu günden bu yana kalitesini bozmadan devam eden bir satış ortaklığı platformudur.Bu platformla da ürününüzün satışlarını arttırabilirsiniz.

Clickmerkez Üyelik İçin Tıkla

 

Hangi Konularda E-Kitap Yazılabilir? ;

İnternet üzerinde satılan ,bir çok konuya ait E-kitap vardır.Sağlık , Eğitim, Genel Kültür vb konularda e-kitap yazılabilir.Benzersiz ve dikkat çekici bir konu olması başarınızın hızını önemli derece etkileyebilir.Aşağıdaki ürünler satış ortaklığı ile satılan digital ürünlerdir.

Örnek ; Aşağıdaki ürünler internet üzerinde satışı yapılan digital ürünlerden bazılarılarıdır.Satış sayfasını, ürünü, yorumları inceleyebilir , böylece kafanızda bir fikir oluşturabilirsiniz.

7günde horlamaya son7  Günde Horlamaya Son ;

Satışının Yapıldığı Platform ; Xticaret.com

Ürünün Websitesi ;http://www.horlamanintedavisi.net

 

 

 

 

mp3 telkin satışBeyin Programlama Teknolojisi – Mp3 Telkin

Satışının Yapıldığı Platform ; Xticaret.com

Ürünün Websitesi ; http://www.mp3telkin.com/

 

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın