E-Mail Pazarlama ( Email Marketing) Nedir?

1
938

E-mail Pazarlama (Email Marketing) Online pazarlama stratejilerinden biridir.Türkiye’de internet kullanıcısı sayısının 40 Milyonu aştığı, online alışverişin ise 11 Milyona ulaştığı bu dönemde şirketler online pazarlama stratejilerine ağırlık veriyor.E-mail pazarlama ‘da online pazarlama stratejileri arasında en önemli pazarlama yöntemlerinden biri olarak gösteriliyor.

Postman rivalery - Mail delivery

E-mail pazarlama , bir şirketin veya ürün sahibinin yada bir hizmetin reklam, kampanya vb. tanıtımlarını binlerce kişiye aynı anda mail yoluyla ulaştırmalarını sağlayan bir pazarlama yöntemidir.Özellikle e-ticaret sitelerinin kullandığı bu pazarlama yöntemi esasında tüm sektörler için büyük ölçüde önem arz eden bir pazarlama stratejisidir.Sebebi ise birçok reklam ve pazarlama yönteminden daha uygun fiyatlı olması ve geri dönüşüm oranının diğer reklam çeşitlerine göre daha yüksek olmasıdır.Ayrıca e-mail pazarlamada , raporlama denilen yöntem ile gönderilen reklamın kaç kullanıcıya ulaştığı , reklamı kaç kullanıcının gördüğü ve tıkladığı detaylı bir şekilde aktarılabilir.Bu sayede hazırlamış olduğunuz reklamın etkili olup olmadığınıda kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Email pazarlama

Eğer elinizde reklam gönderebileceğiniz binlerce aktif mail adresi varsa çeşitli toplu mail programlarını kullanarak e-mail pazarlama yöntemini uygulayabilirsiniz.Elinde mail adresi bulunmayan ve e-mail pazarlama yöntemi ile reklam yapmak isteyenler için hizmet veren çeşitli firmalarda mevcut.

E-mail pazarlama yöntemini kullanarak mail toplama ve güncel mail adreslerini günlük, haftalık veya aylık mail yollama işlemlerini websiteleri üzerinden takip etmek isteyen kullanıcılara Aweber Mail sistemini tavsiye ediyoruz.Aweber websiteniz üzerinden size kayıt olan kullanıcıların mail adreslerini toplayarak istediğiniz zamanlarda kullanıcılarınıza mail göndermenizi ve yeniliklerden haberdar etmenizi sağlayan bir platformdur.İnternet üzerinden işlem yapan birçok şirket ve webmaster bu mail platformunu kullanır.

Aweber hakkında daha fazla bilgi almak isteyen okurlarımız için Aweber Nedir? başlıklı yazımızı incelemelerini tavsiye ediyorum.

1 YORUM

  1. Paylaşımınız için teşekkür ederim . Faydalı bir çalışma olmuş . Birşey sormak istiyorum acaba e-ticaret sitelerinde yorum yapılarak vs backlink kazanılır mı ? Hiti yüksek olan haber siteleride olabilir keza ?

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın