En Çok Para Kazandıran Meslekler 2014

0
2221

Dünyada en çok para kazandıran meslekler , tıp ve cerrahi alanında faaliyet gösteren mesleklerdir.Son yılların en çok para kazandıran mesleklerine bir göz atalım ;

en çok para kazandıran meslekler

Doğa Bilimleri Yöneticisi;

Doğa bilimleri yöneticilerinin büyük sorumlulukları vardır.Bu sorumluluklarının karşılığı olarak da oldukça yüksek bir gelire sahiptirler.Doğa bilimleri yöneticileri , ziraat uzmanı, kimyager, fizikçi gibi diğer bilim adamlarının çalışmalarını denetler ve kontrol ederler.Doğa bilimleri yöneticilerinin çoğunun kendi danışmanlık firmaları vardır. Bu alanda dünyadaki en yüksek gelir 97,560 dolardır.

Pazarlama Müdürü;

Modern şirketlerin en kilit pozisyonlarından biri pazarlama müdürlüğüdür.Bu meslek dünyadaki en yüksek geliri olan mesleklerden biridir.Herhangi bir firmanın pazarlama stratejilerinden sorumlu olan kişiler pazarlama müdürleridir.Pazarlama müdürlerinden halkla ilişkiler faaliyetlerinin yürütülmesi, işletmenin geliştirilmesi ve büyümesi, medya ve firma ürünlerinin tanıtım faaliyetleriyle ilgilenmesi beklenir. Dünyadaki en yüksek pazarlama müdürü geliri 100,020 dolardır.

Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi;

Firmaların bilgi teknolojileri ile ilgilenen departmanıdır.Bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticileri bilgi – işlem alanında yeterli gelişmelerin olmadığı ilk zamanlarda programcı veya veri çözümleyici olarak çalışırlardı. Ancak zaman ilerledikçe ve deneyimler kazanıldıkça sistem analistliği ve bilgi işlem yöneticiliği gibi kilit görevlere gelmeye başladılar.Bu alanda elde edilen en yüksek gelir 100,110 dolardır.

Hava Trafik Kontrolörü;

Her geçen yıl büyüyen şehirler, gelişen teknoloji ile birlikte ulaşım da havadan yoğunlaşmaya devam etmektedir.Durum bu şekilde olunca da dünya üzerinden her yıl bir çok alanda yeni hava yolları ve sistemleri kurulmaktadır.Bu yüzden hava trafiği güvenliği için kullanılan teknoloji ve teknikler sürekli gelişmektedir. Bu teknoloji ve teknikleri kullanan hava trafik kontrolörleri uçakları güvenli bir şekilde kalkıp inmelerini sağlamaktadırlar.Bu süreçte yaptıkları en ufak bir hatanın son derece ciddi ve riskli sonuçlar doğurabileceğinin farkında olan bu meslek grubu da en çok kazanan meslekler arasında yer almaktadır. Yıllık kazançları 135, 120 dolardır.

CEO;

Firmanın tüm işlerinden sorumlu olan , tüm organizasyonlarda en tepedeki yöneticidir.Sorumluluk seviyelerinden dolayı oldukça yüksek maaşlar alırlar.Bu pozisyon için ödenen en yüksek ücret 140,880 dolardır.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın