En Çok Para Kazandıran Meslekler

Günümüzün ve geleceğin en çok para kazandıran mesleklerini sizler için derledik...

0
249

Meslek seçimi konusunda sorun yaşayan okurlarımız için bu yazımızda en çok para kazandıran meslekler ile ilgili paylaşımlarda bulunacağız.

Meslek seçimi başlı başına bir stres ve bu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan en önemliside , seçilen mesleğin para kazandıran bir meslek olması.Her daim size güzel kazanç getirisi olacak , neden bu mesleği seçtim diye pişman olmayacağınız bir meslek seçimi yapmalısınız.Değişen dünya , gelişen teknoloji bazı meslekleri öldürüyorken , bazıları için de daha çok ihtiyaç duyulası bir hale getiriyor.

Üniversite Profesörü

Bu pozisyona sahip olabilmek için zorlu bir süreç gerekiyor olsa da , her zaman kutsal bir meslek olan öğretmenlik için buna değer.2022 yılına kadar bu meslekte %19 oranında büyüme beklendiği söyleniyor.Tabi lise ve üniversitede alınan eğitimler ve kariyer planlamaları profesörlük yönünde ilerlemesi adına büyük önem taşıyor.

Odyolog

İşitme ve denge sorunu yaşayan hastaların tedavisi ile ilgilenen sorumlu kişilerdir.Hastaların eğitimleri konusunda yardımcı olurlar.Gelecekte %34 oranında bir artış beklenen bu meslek sahipleri yıllık 62000 Dolar kazanç sağlamaktadır.Tabi uzmanların tahminleri doğru çıkarsa ihtiyaç gereksinimleri bu maaş ortalamasını dahada yükseklere çıkarabilir.Ayrıca işitme cihazları ile ilgili gelişen teknolojik alanlarda bu meslekte fırsatların doğacağını gösteriyor.En çok para kazandıran meslekler arasında ilk sıralarda.

Konuşma Patologu

Odyolog ile benzer bir alan olan patolog , iletişimsel bozuklukların giderilmesi alanında faaliyet gösterirler.Geniş bir alanı kapsayan meslek olduğuda söylenebilir.İletişim bozukluğu yaşayan hastaların konuşma ve iletişim becerileri konusunda eğitimler veren patologlar yıllık ortalama 70.000 Dolar kazanç sağlamaktadırlar.

Diş Hekimliği

Gelecekte %33 oranında büyüme beklendiği söylenen diş hekimliği günümüzde yıllık ortalaması 70.000 Dolar kazanç getirisi olan bir meslek.Geçmişten günümüze kadar önemli mesleklerden biri olan diş hekimliği bu önemini gelecekte de yitirmeyecek ve daha çok talep olacak gibi duruyor.

Meslek Terapistliği

Çalışanların hastalanması ve yaralanması durumlarında rehabilitasyon çalışmalarını yürüten kişilere meslek terapisti deniyor.Yeni bir meslek dalı olması ile birlikte uzmanlara göre %29 oranında bir büyüme bekleniyor.Çalışan bireylerin bir hastalık ve kaza sonrasında günlük faaliyetlerinin bozulması ile bu terapistler bozulan faaliyetlerin düzeltilebilmesi ve hastaların eski günlerine geri dönmeleri için eğitimler veriyor.Yıllık 75000 Dolar kazanç getirisi olan bir meslek olduğunu da unutmamak gerek.

İstatistik Uzmanı

Sanayi ve bir çok alanda istatistik uzmanlarına ihtiyaç duyuluyor ve duyulmaya da devam edecek.Uzmanların araştırmalarına göre %27 oranında bir büyüme beklenen bu meslek dalı yıllık 80.000 Dolar kazanç getiriyor.Geleceğin en çok para kazandıran meslekler arasında ilk sıralarda gösteriliyor.

Bilgisayar Sistemleri Analisti

Yazılım mühendislik ve bilgisayar sistemleri analisti 21. yüzyılın en iyi meslek dallarından biri olan gösteriliyor.Ağ yönetimi ve iş uygulamalarının en önemli parçalarından biri olan bu meslek dalı şirket ve kurumların digital formatlar içerisinde dosyalarını aktarmalarının önemli bir parçası.Ayrıca bilişim çağında olduğumuzu düşünürsek bu meslek geleceğin en çok tercih edilen mesleği olma yolunda da ilerliyor.Yıllık 85000 Dolar ortalama kazanç getirisi olduğu söyleniyor.

Sigorta Uzmanı

Sigorta pazarının gün geçtikçe büyümesi , bu alanda kariyerin ne kadar zor olduğunu gösterse de geleceğin en popüler meslekleri arasında olduğu söyleniyor.Yıllık 100.000 Dolar kazanç ortalaması ile de sigorta uzmanlığı en popüler meslekler arasında.

Youtuber

Evet en çok kazanç getirisi olan, artık bir meslek olarak sayılan ve üniversitelerde eğitimleri vermeye başlanan Youtuber’lar.Günümüzde başarılı bir youtuber’ın kazancı dudak uçuklatacak büyüklükte.Örneğin ortalama 7 milyon takipçisi olan , yüklediği videoları sürekli trend olan bir youtuber aylık 1 Milyon Dolar kazanç elde edebiliyor.Türkiye’de de yaygınlaşan bu meslek dalından oldukça yüksek kazançlar elde etmek mümkün.Günümüzün en çok para kazandıran meslekler arasında ilk sırada yer alıyor.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın