Erik Dalı Oynayan İnsansı Robot AkınRobotics Tanıttı

Tamamen Türk Yapımı Olan , Erik Dalı Bile Oynayan ADA GH5 'i Sizlere Tanıtıyoruz..

0
214

Erik Dalı Oynayan Robot başlığı size biraz saçma gelmiş olabilir.Fakat yanlış duymadınız.Türkiye teknoloji markalarından biri olan AkınRobotics , geliştirdiği insansı robotu , erik dalı gösterisi ile birlikte tanıttı.

Türk Yapımı Bir Robot

Robot teknolojisinin en parlak yıllarını yaşıyoruz desek fazla abartmış olmayız sanırım.Yapay zekaya sahip robotların üretimi, vatandaşlık alan robotlar , oturup normal bir insan ile sohbet ediyormuşçasına sohpet edebileceğiniz robotlar derken Türkiye’de de AkınRobotics ; Erik dalı oynayan insansı robotun tanıtımını yaptı.

Robot Oldukça Hamarat

Akınsoft’un bünyesinde bulunan AkınRobotics firması yeni üretimini gerçekleştirdiği ADA GH5 İnsansı Robot’un tanıtımını ses getirecek bir video ile yaptı.Robotun tanıtımını izlerken Türk İşi olduğunu söylemek pekte zor değil.Bu robot günlük hayata dair bir çok şeyi yapabilme özelliğine sahip.Yemek yapabiliyor, çay demliyor, çiçekleri suluyor hatta mangal bile yapabiliyor.

2016 yılının Aralık ayında başlanan proje Kasım 2017 ayı itibari ile üretime girmiş durumda.Pil ömrü 2 saat kullanılabilen bu robot, 90 kilo da ağırlığa sahip.İnsansı bir robot olma özelliğini taşıyan ADA GH5 , insana ait duyu özelliklerinin bir çoğuna da sahip.

Bu robotun tanıtımı ise oldukça ses getirecek cinsten ve tamamen Türk işi olarak tasarlanmış.Robotlar tanıtım videosunda ‘Erik Dalı’ eşliğinde oyun oynuyorlar.Aşağıda tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.Oldukça eğlenceli..

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın