Evden Kozmetik Ürünleri Satışı Yapmak

2
1388

Evden kozmetik ürünleri satışı yapmak , ev hanımlarına özel , heyecan verici ve ciddi anlamda kazanç getirisi olabilecek bir iş imkanıdır.Bu işe başlamadan önce ürünlere nasıl ulaşacağınızı bilmeniz gerekir.Bu işi yapan kişilerin çoğu Avon, Orflame gibi kozmetik şirketlerine üye olurlar ve üyelikleri üzerinden satış yaparak kazanç elde ederler.Bu gibi kozmetik şirketlerine üye olarak bu işe başlayabilirsiniz.Yada toptan ve ucuz olarak kozmetik ürünleri alabileceğiniz bir kaynak bulup daha karlı satışlar da elde edebilirsiniz.

kozmetik-urunleri-satisi

Evden Kozmetik Satışı Nasıl Yapılır?

 • Kendinize bir çalışma ortamı yaratın.
 • Doğrudan satış tedarikçisi ile çalışmayı düşünüyorsanız doğrudan satış firması seçin. Kozmetik işinizi sıfırdan kuracaksanız bir toptancı bulun. İnternet üzerinden araştırma yaparak potansiyel toptancılara ulaşabilirsiniz.
 • Farklı kozmetik toptancılarını arayın. Bu toptancıların ilgilendiğiniz ürünleri sattığından emin olun. Size en düşük birim fiyatı verecek olan toptancıyı seçin.
 • Doğrudan satış firmasından veya toptancıdan ürün numuneleri, kataloglar, fiyat listeleri, sipariş  formları ve hediye kutuları isteyin.
 • Her hafta müşterilerin siparişlerini doğrudan satış firmasına veya toptancıya bildirin. Sadece ürünlerin toptan fiyatını ödeyin.Ürünler geldiğinde müşterileri arayın. Siparişleri dağıtmak için bir zaman ayarlayın. Bütün siparişleri hediye kutularına koyun.
 • Ürünlerinizi toptancıdan alıyorsanız, internet üzerinden de pazarlama yöntemlerini uygulayın.Sosyal medya üzerinden reklam yapın.
 • Kendinize ait bir websitesi açarak sattığınız ürünlerin tanıtımlarını ve reklamlarını siteniz üzerinden yapın.(Websitesi Nasıl Açılır?)

 

2 YORUMLAR

  • Merhaba Safiye hanım ;

   Elinizdeki kozmetik ürünleri en hızlı sosyal platformlardan satabilirsiniz.Örneğin Instagram üzerinden bir sayfa açarak , açtığınız sayfa üzerinden ürünlerinizi fotoğraflarını yayınlayarak satış gerçekleştirebilirsiniz.Bunun için “İnstagram’dan para kazanmak” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye edebilirim.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın