Facebook Reklamlarından Para Kazananlar – Ben Cardwell

0
907

Facebook reklamlarından para kazanmak aslında bir çok kullanıcı için masal gibi görünsede bu işten zengin olan ve her geçen gün zengin olanların arasına katılan girişimciler olduğunu söyleyebiliriz.Ben Cardwell isimli genç girişimcide bu yeni zenginlerden biri..

ben_cardwell_facebook_sayesinde_zengin_oldu_h20738

Üniversitede öğrenimine devam edebilmek için bir benzin istasyonunda çalışmaya başlayan 21 yaşındaki Ben Cardwell  , facebook sayesinde binlerce doların sahibi olmayı başardı.Facebook üzerinden kurduğu e-ticaret sitesi ile başarı yakalayan Cardwell geçen yıl aralık ayının sonunda ise toplamda 1 milyon dolarlık satış yapma başarısı gösterdi.

Ben Cardwell Facebook Reklamları ile Kazanmaya başladı…

Üniversiteye devam edebilmek için benzin istasyonu işinden ayrılan Cardwell , daha sonra nasıl para kazanabileceğini düşünmeye başlıyor.Yeni Zelandanın en büyük E-Ticaret sitesi olan Trademe üzerinden kıyafet satışı yapmaya başlıyor.Burada da işleri pek yolunda gitmiyor.Daha sonra ise kendi markasını yaratmayı amaçlayan girişimci Cardwell ismini koyduğu markayı yaygınlaştırmak için Facebook üzerinden bir sayfa kuruyor.Bu da ilk başlarda beklenen ilgiyi yaymıyor.Facebook’a girmesinden sonra birkaç hafta içinde bir Facebook çalışanı Cardwell’e mesaj atarak Facebook’a reklam vermesi gerektiğini ve böylece işlerini büyütebileceğini anlatıyor.

Facebook çalışanının önerisini dikkate alan Cardwell 50 dolarlık bir reklam veriyor.Reklamı verdiği akşam Cardwell 800 dolarlık kıyafet satışı gerçekleştiriyor.Facebook’un reklam algoritmasını kısa zaman içinde çözen ve paraya para demeyen Cardwell kısa süre içinde okulu da bırakıyor… 2013 yılı içinde satışların bir dönem iyi gitmesinden sonra işler tekrar sarpa sarıyor. Reklam algoritması üzerinde değişiklikler yapan Facebook Deal Man’in reklamlarını eskisi kadar göstermiyor.

İşlerin kötü gitmesiyle Cardwell’in sağlığının sarpa sarması da aynı döneme rastlıyor. Bu süre içinde sinir krizleri geçiren Cardwell daha sonra Twitter üzerinden de markasını yaymak için çalışmalara başlıyor. Yıl sonunda ise Cardwell 1 milyon dolarlık ciro yapan bir giyim markasının sahibi oluyor. Bu başarı hikayesi uzun süre konuşulacak gibi. Cardwell ise ülkesi Yeni Zelanda’nın gençleri tarafından tam bir girişimci olarak anılıyor.

Facebook , sosyal platformdan çok daha fazlasıdır.Yüzlerce girişimcinin, ticaret yapan kişilerin ve firmaların paralarını katlamalarını sağlayan , Ben Cardwell gibi kazanma hırsıyla dolu kişilerin zengin olması için yol gösteren dev bir girişim alanıdır.Facebook’a bu şekilde baktığınızda ve içinizde birazda olsa para kazanma hırsı var ise ciddi kazançlar elde etmenin mutlaka bir yolunu bulabilirsiniz.

Facebook’tan Para Kazanmak İçin Facebook Para Kazanma Rehberi’ni Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın