Facebook’tan Para Kazanmak!

0
713

facebook para kazanma yöntemleriFacebook’tan para kazanmak isteyen kullanıcılar için çok fazla seçenek olduğunu söyleyebiliriz.Dünyada 1 milyar Türkiye’de ise 20 milyon kullanıcısı olan bir sosyal medya devinden para kazanamamak diye birşey söz konusu olamaz.Sadece para kazanmak için nasıl kazanıldığını bilmek gerekir.

Facebook 20 milyon Türk kullanıcısı ile birlikte dünyada birçok insanın vazgeçemediği ve herşeyini paylaşmaktan çekinmediği bir platform.Fakat 1 milyar kullanıcıdan çok azının gördüğü ve kullandığı bir gelir kapısınada sahip.

Facebook kurucusunun namını ve gelirini aramızda duymayan yoktur muhakkak.Peki hiç düşündünüzmü nereden geliyor bu değer, bu para..Tabiki facebook’unda kendine göre bir çarkı var.Reklamlar, ürünler, oyunlar, paralı üyelikler vs.Bu çarkı döndüren ise sadece Facebook çalışanları değil , satış ortakları, reklam firmaları ve daha birçok internet üzerinden kazanç sağlayan devler.

Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle mantığı bilmek gerekir.Genelde mantık birçok firmada ve yöntemde aynıdır.Üçlü döngüden oluşur, Reklam verenler, Reklam Alanlar, Reklamı Çoğaltanlar…Bu çarkı çevirenlerde Reklama Tıklayanlardır.Bu örnek Ürün sahibi, Reklam Merkezi, Reklamı Çoğaltanlar gibide düşünebilir.Her çalışmada odak nokta müşteridir ve genelde bu döngüde herkes iyi paralar kazanabilir.

Odak nokta müşteri olduğunda ise Facebook’tan daha iyi bir müşteri potansiyeli olan platform olmadığını söyleyebiliriz.Sadece Türkiye’yi baza alacak olursak ve 20 milyon kullanıcı potansiyeli üzerinden konuşursak, facebook üzerinden satamayacağımız hiçbirşey yok diyebiliriz.

Ayrıca Facebook’ta odaklı reklam özelliğiylede , satacağınız ürün hangi yaş grubuna, cinsiyete, karaktere hitap ediyorsa bunları baza alarak reklam oluşturabiliyorsunuz.Bu sayede potansiyel müşteri kitlesine kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Ürüne özel facebook sayfası oluşturarak , potansiyel müşterilerinizi bir sayfada toplayabilir bu sayede ikinci satacağınız ürünlerde daha hızlı bir satış gerçekleştirebilirsiniz.Çoğumuzun eğlence amaçlı kullandığı Facebook ticari düşünenler için inanılmaz bir gelir kapısıdır.

Ürününüz olmasada yukarıda bahsettiğimiz döngüde reklamı çoğaltanlar yani satış ortaklığı işindende para kazanabilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken fiziksel veya digital olarak satacak bir ürün bulmak ve facebook üzerinden odaklı reklam oluşturmaktır.Ürünün her satışından da komisyon alırsınız.

Bu ürünleri bulabileceğiniz birçok platformda var.Bu platformlardan tavsiye ettiklerimiz Xticaret, Zanox, Adtriplex, Reklam Action..Digital, Fiziksel, Üyelik başı kazanç sağlayacağınız firmalar hepsini bu platformlarda bulabilirsiniz.

Facebooktan para kazanmak la birlikte yukarıda bahsettiğimiz platformlardan da para kazanmak isteyen kullanıcılarımız için Goomass Eğitim Seti‘ni tavsiye ediyoruz.Goomass Eğitim Seti ile Xticaret, Zanox, Adtriplex, Reklamaction gibi platformlardan nasıl para kazanabileceğinizi adım adım öğrenebilirsiniz.Bunun yanında hangi ürünlere reklam verirseniz kolay gelir elde edebileceğinizi, ürünlere göre reklam yöntemlerinide Goomass Eğitim Seti‘nden öğrenerek kısa sürede gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Goomass Eğitim Seti‘ne Buradan Gözatabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın