Film Çevirisi Yaparak İnternetten Para Kazanmak

0
923

Film çevirisi yaparak internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz kaynakları ve izlemeniz gereken yolları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.”Bir dil , bir insan” sözünden de anlaşılacağı gibi 2 dil bilmek aslında kazancınızıda ikiye katlamak anlamına da geliyor.

film-cevirisi-yaparak-para-kazanmak

Yabancı dil bilen ve bildiği dili farklı yollarda deneyene yada denemeyen bir çok insan olduğundan eminim.Bazen gözünüzün önünde duran kazanç fırsatını göremez yada farkedemezsiniz.Bu yazımızdaki amaç aslında sizlere bildiğiniz yada uyguladığınız kazanç yöntemleri dışında farklı yöntemleride göstererek , günde bir çok defa ziyaret ettiğiniz internet ortamından nasıl kazanç elde edebileceğinizi göstermektir.

Daha önce sizlere şuradaki yazımızda internet üzerinden makale çevirisi yapan bir platform aracılığı ile nasıl kazanç elde edebileceğinizi anlatmaya çalıştık.Şimdi ise sizlere film veya dizi çevirisi yaparak kazancınızı nasıl katlayabileceğinizi aktaracağız.

Alt Yazı Çevirisi Yaparak İnternetten Para Kazanmak

Alt yazı çevirisi , dublaj çevirilerinden daha basit olduğundan dolayı başlangıç olarak bu yöntemi kullanabilirsiniz.Genel anlamda tüm filmlerde zaten ingilizce altyazı seçeneğide bulunmaktadır.Ağırlıklı olarak öğrenciler tarafından yapılan bu işten sizlerde kazanç elde edebilirsiniz.Aslında bu işe başlamanız için tek yapmanız gereken , internet üzerinden film veya dizi izlediğiniz platformlara iletişim formundan ulaşarak bir çevirmen olduğunuzu söyleyerek iş istediğinizi belirtmektir.

Bir film için altyazı çevirmenliği yapacaksanız süreç şu şekilde işler; sayfa veya kelime başına alacağınız fiyatlarla çeviri yapmaya başlarsınız.Çeviri başına ortalama 50 – 150 TL kazanç elde edebilmeniz mümkün.

Dublaj Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

Dublaj çevirisi biraz daha eğitim gerektiren , diğer çeviri yöntemlerine göre daha zor bir iştir.Çevireceğiniz replikleri aynı anda aynı tepki ile çevirmeniz ve bunu sıralı olarak yapmanız gerekir.

Not: Eğer çeviri yaparak internetten para kazanmak istiyorsanız , yapmanız gereken internet üzerinden araştırma yaparak en çok ziyaret edilen film veya dizi platformları ile iletişime geçmek olacaktır.Sonrasında gerisi çorap söküğü gibi gelir.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın