Girişimcilik Adına İzlenmesi Gereken Başlıca Filmler

0
723

Girişimcilik kolay bir şey değildir.Girişimcilik yolunda önünüze birden çok engel çıkabilir.Yaptığınız işi mantıklı görmeyenler, sizin aptal olduğunuzu düşünenler vb.Böyle karşıt düşüncelerin ve bütçe kısıtlamalarının olması bazen girişimcilerin yelkenleri suya indirmesine sebep olur.Paratez.com olarak girişimcilere özel bunaldığınızda izleyebileceğiniz ve size ilham kaynağı olabilecek filmleri paylaşıyoruz.

sosyal-ag-filmi

1- The Social Network (Sosyal Ağ)

2010 yılında vizyona giren Social Network gişe rekorları kırmış bir filmdir.Film Mark Zuckerberk’in Harward üniversitesinde öğrenciyken birden dünya üzerinde popüler olmasını ve Facebook’un kuruluş hikayesini anlatıyor.Filmin amacı insanlara istekli ve hedefe odaklanmaları halinde nasıl başarıyı yakalayabilecekleri mesajını vermek.Bu filmi izlediğinizde daha iyi bir girişimci olabileceğinizi düşünebilirsiniz.

2- Glengarry Glen Ross

Plutzer ödülüne layık görülen bu film Chicago’nun acımasız emlak piyasasını konu alıyor.İnsanların başarılı olabilmek adına katlandıkları yalanlar ve hainlikleri konu alan bir filmdir.

3- Pirates Of Slicon Valley – Silikon Vadisinin Korsanları

1999 yapımı olan bu film Bill Gates ve Steve Jobs ‘un başarı hikayelerini konu alıyor.Belgesel tarzında olan bu filmde Microsoft ve Apple şirketleri karşılaştırılıyor.Girişimcilerin hala ilham almaya çalıştıkları iki ismi konu alan bu filmden çıkarabileceğiniz bir çok ders olduğunu söyleyebiliriz.

4- Moneyball – Kazanma Sanatı

Brad Pitt’in ‘Oakland A’ beysbol takımının başındaki Billy Beane karakterini canlandırdığı bu filmi izlemek için beysbol tutkunu olmanıza gerek yok. Ekibin oyunculara harcayacak parası yoktur ve Beane rekabet etmek için eşsiz bir yol bulur.

5- Wall Street – Borsa

Girişimci olmak sadece zenginlikten ve ünden ibaret değildir.Kendinizi asla para için satmayın! Bu filmden çıkarılabilecek çok ders var.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın