Girişimcilik Desteğinden Faydalanmak İçin İzlenmesi Gereken Yollar

0
536

Kosgeb Girişimcilik Desteği kapsamında devlet destekli kredi almak isteyen girişimcilere izlemeleri gereken yolları kısaca bu yazımızda aktarmak istiyoruz;

kosgeb girişimcilik desteği

1- Girişimcilik Desteği Başvuru Süreci

Kosgeb internet hizmetlerinden hangi kurumların başvuruları kabul ettiğini araştırarak nereye başvuru yapacağınızı öğrenin.

2- Eğitimler

Başvurunuz kabul edildikten sonra eğitim süreçleri başlar.72 saatlik eğitimlere katılarak sertifika aşamasını geçmeniz gerekmektedir.72 saatlik derslere %80 katılma zorunluluğu olduğunu unutmayın.

3- Sertifika Aşaması

Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Sertifikası almaya hak kazanmak için aldığınız derslerin sınavlarını geçmek durumundasınız.Sıvanları geçtikten sonra bu sertifikayı alarak işinizi kurmaya başlayabilirsiniz.

4- Kosgeb Kayıt

İşletmenizi kurduktan sonra Kosgeb veritabanınan işletmenizi kayıt ediyorsunuz.

Yukarıdaki aşamaları geçtikten sonra ise kredi başvurunda bulunmak için işletmenizin iş planı ve gerekli olan evraklarla birlikte Kosgeb kuruluna başvurmanız gerekmektedir.Bu aşamada profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olabilir.Daha detaylı bilgi almak ve izlenmesi gereken yollar açısından Hibe Krediler Eğitim Seti’ni indirmenizi tavsiye ediyoryuz.Hibe Krediler Eğitim Seti’ni Bilgisayarınıza indirmek için Buraya Tıklayın.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın