Girişimcilik İçin Okunması Gereken Kitaplar!

0
972

Girişimcilik için okunması gereken kitaplar arasında en iyilerini sizlerle paylaşarak , girişimcilik yolunda sizlere destek olabilecek kaynaklardan bahsetmek istiyorum.

Girişimcilik İçin Okunması Gereken Kitaplar

Herkes girişimci olamaz fakat her girişimcide içerisindeki gücü mutlaka bir kitap yada farklı bir kaynakta bularak yoluna devam eder.Girişimcilik , bir kişinin içerisindeki gücü, özgüveni hissetmesiyle başlayan sistemsel bir harekettir.Bazen atacağınız her adımı bilmeniz rağmen ilk adımı atmakta zorlandığınız anlar olabilir.Bahsedeceğimiz kaynaklar her adımınızda sağlam basabileceğiniz ve güçlü hissetmenizi sağlayacak bilgiler içeren kaynaklardır.

Ayrıca bahsedilen kaynaklar içerisinde okuduğunuz başarı öyküleri, hatalar , tecrübeler de girişimcilik yolunda sizlere hata yapmamanız , kötü bir durumla karşı karşıya kaldığınızda nasıl hissetmeniz gerektiği konusunda detaylı bilgiler vererek, her duruma karşı hazırlıklı olmanızı sağlar.

Tavsiye Kitaplar ; 

Düşün ve Başar ;

Muhammed Bozdağ isimli yazarın yazmış olduğu bu kitap ,  arzularınızı gerçek yapacak 10 adımı atmanızda size yol gösterebilecek bir kaynaktır.

Ruhsal Zeka ;

Muhammed Bozdağ eserlerinden biri olan , başarının gizemli boyutu, başarmak için neler yapılabileceği konusunu ele alan güçlü bir kaynaktır.

Sınırsız Güç ;

 Anthony Robbins Kişisel gelişim ile ilgilenenlerin üzerinde anlaştıkları en iyi kişisel gelişim kitaplarından biri. Birçok insanın hayatını değiştiren radikal tez ve teknikleri olan, NLP’nin aktarıldığı bir kitap.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı ;

Stephen R. Covey Yayınlandığı bir dönemde devrim yaratan bir kitap. Nasıl etkili bir insan olunur? Sorusuna cevap veriyor. Herkesin okuyabileceği türden bir kitap. Bu arada Stephen Covey’in Doğan Cüceloğlu’nun akıl hocası olduğunu, benzer şeyler anlattıklarını hatırlatalım. 

Girişimcilik Tutkusu

 Michael E. Gerber; Küçük işletmeler niçin batıyor, nasıl büyür sorularına cevap olarak yazılmış bir kitap. Kendi işinizi nasıl kurabileceğinizi ve nasıl büyütebileceğinizi anlatıyor. Hem teknik bilgi veriyor hem de motive ediyor.

Genç Bir İş Adamına

Emre Yılmaz ; İş hayatının yazılmamış ama geçerli kurallarını anlatıyor. Küfürlü, örnekli, felsefi, öğütleyici bir kitap. Samimi bir şekilde iş hayatında dönen dolapları ispiyonlamış Emre Yılmaz. 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın