Gönüllü Hemşirelik Nedir? Nasıl Gönüllü Hemşire Olunur?

1
3408

Batı ülkelerinde başlatılan ve kar amacı gütmeyen bir meslek kuruluşu olsada , genç emeklilerinde ve ek gelir elde etmek isteyenlerin yapabilecekleri bir iş koludur.Hem vakit geçirmek hemde insanlığa hizmet etmenin yanında çok tatmin edici olmasada kazanç sağlanabilen bir iştir.Hemşirelik diploması gerektirmeden başvurulabilir.

gönüllü hemşirelik

Nasıl Gönüllü Hemşire Olunur?

Tükiye’de , kızılay’a başvurarak ve çeşitli kurslardan geçerek gönüllü hemşire olabilmeniz mümkün.En azından hasta psikolojisini bilmek ve kritik müdahaleleri öğrenmekte yarar var. Hedef yalnız hastaneler değil, yaşlı bakım evleri, uluslararası yardım kuruluşları ve tabii Kızılay gibi organize kurumlar.

Bu işin maneviyatı çok yüksek diyebiliriz.En önemli koşul genç emekli olmak. 50 yaş civarında olan gönüllüler daha başarılı oluyor. Şimdi kadınların yanında erkeklere de bu alanda iş var. Son yıllarda bu gruba ‘gönüllü sağlıkçılar’ denmesi biraz da bundan.

Kazanç Nedir?

Yukarıda da bahsedildiği gibi kazancı çok yüksek olmayan , maneviyata dayalı bir iştir.Para konusunda sıkıntı çeken ve geçim sağlamak amaçlı başvurulan bir iş olarak göz önünde bulundurmamanız gerekir.

 

1 YORUM

  1. ben ve eşim genç emeklileriz.ben hemşirelik,eşim liderlik olarak hicazda gönüllü hizmet vermeyi talep edyoruz.Saygılarımla

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın