Google Reklamlarından Para Kazanmak

0
763

Google Reklamlarından Para Kazanmak ;İnternet üzerinde abonesi olduğumuz websitelerinin, okuduğumuz yazıların arasında bir çok reklam çeşidi ile karşılaşırız.Bu reklamların çoğu Google Adsense Reklamlarıdır.Website sahipleri bu reklamları siteleri üzerinde yayınlayarak, site ziyaretçilerinin reklamlara tıklamaları ile gelir elde ederler.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz reklamlar Google Adsense reklamlarına birer örnektir.Websiteleri üzerinde bulunan bu reklamlara tıkladığınızda site sahibi tıklama başına Google’dan ödeme alır.

Google Reklamlarından Para Kazanmak
Google Reklamlarından Para Kazanmak

Google Reklamlarından Para Kazanmak için ücretli veya ücretsiz bir website sahibi olmanız ve Google Adsense yayıncı bültenine kayıtlı olmanız gerekmektedir.Ayrıca kayıt başvurusu yapmadan önce sitenizde mutlaka en az 15-20 adet yazı olması gerekmektedir.Eğer siteniz oldukça yeni ise ve içerisinde sadece bir kaç konuya ait yazı bulunuyorsa üyeliğinizin onaylanmama durumu söz konusu olabilir.

İzlenmesi Gereken Yollar ;

  • Öncelikle blogger, blogcu gibi ücretsiz blog açabileceğiniz platformlardan yada şuradaki “websitesi kurmak resimli anlatım” yazımızdan faydalanarak kendinze bir websitesi kurun.
  • Websitenizin adını (Domain) , siteniz üzerinden yayınlayacağınız konulara uygun bir isim belirleyin.Örneğin güncel konulardan bahsedecekseniz güncelblog.com gibi.
  • Website kurma işlemini bitirdikten sonra yukarıda da bahsettiğimiz gibi en az 15-20 adet konu  ekleyin ve sitenizi Google ve diğer arama motorlarına kayıt ederek  indexlenmesini bekleyin.
  • Siteniz ve yazılarınız arama motorlarına kayıt edildikten sonra google.com/adsense adresinden websiteniz ile yayıncı olarak başvuruda bulunun.
  • Başvurunuz kabul edildikten sonra google reklamlarını sitenize yerleştirerek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Google reklamlarından para kazanmak için izlenmesi gereken en basit yolları sizlerle paylaştık.Tabi adsense üzerinden para kazanmak kolay bir iş değildir.Websitenize gelen ziyaretçilerin sayısıda sizin kazancınızı önemli ölçüde etkiler.Bu konuda destek almak isterseniz eğer sizlere profesyonel adsense kazanç eğitimi veren Adsense Canavarı‘nı (İncele) tavsiye edebilirim.Adsense’den uygulayabileceğiniz tüm kazanç yöntemlerini bu rehber ile öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın