Hosting Nedir? Host Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
729

Hosting nedir ; Dilimizde “barınma” anlamını taşımaktadır.Hazırlanan websitelerinin internet üzerinde oluşturduğu yer / alan anlamına gelmektedir.Bir websitesi kurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de hosting alımıdır.Hosting alırken dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar vardır.

Firmanın Güvenirliği ve Kalitesi;

Kuracağınız websitenizin internet üzerinden sürekli yayın yapabilmesi için bir hosting alanında barınması gerekir.Bu alanın güvenilir ve kaliteli olması sitenizinde kalitesini ve güvenirliğini etkiler.Bu sebeple alacağınız hosting hizmetini Hostgator vb. yıllardır host üzerine işlem yapan güvenilir şirketlerden seçmeniz tavsiye edilir.

Hosting Alanı ve Genişliği ;

Kuracağınız websitenizin hangi konuda yayın yapacağına karar verdiğinizde, konuya uygun bir hosting alanı seçmelisiniz.Örneğin sürekli fotoğraf, video gibi paylaşımlarda bulunacağınız bir websitesi kurmayı düşünüyorsanız host alanınızıda geniş tutmalı ve buna göre host seçimi yapmalısınız.Aksi taktirde host alanınız dolduğunda siteniz ulaşılamaz hale gelir ve hızıda aynı oranda yavaşlar.

Xticaret’in de bağlı olduğu Netpay Bilişim Hizmetleri , Türkiye’de host alanında faaliyet  gösteren güvenilir şirketlerden birisidir.Hem alan adı ,hem host hem de websitesi kurma hizmeti alabileceğiniz bu firmayı paratez.com tavsiye ediyoruz.Eğer websitesi kurmayı düşünüyorsanız tüm hizmetleri Netpay Bilişim Hizmetlerinden alabilirsiniz.

Netpay Bilişim Hizmetleri Hosting

 

 

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın