İnstagram ‘da Butik Açarak Para Kazanmak

İnstagram 'da butik açarak para kazanmak

0
485

İnstagram ‘da butik açarak para kazanmak ile ilgili bu yazımızda sizlere püf noktaları ve yapmanız gerekenleri aktaracağız.Para Kazanmak isteyen okurlarımıza çeşitli iş kollarını aktarmaya ve bu yöntemlerle nasıl para kazanabileceklerini anlatmaya devam ediyoruz.

İnstagram’da Butik Açmak ;

İnstagram bildiğiniz gibi günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biridir.Sosyal paylaşımların dışında en çok para kazandıran platform olduğunu da söyleyebiliriz.İnstagram üzerinden birden çok para kazanma yöntemi vardır.Bu yazımızda sizlere butik açarak nasıl para kazanabileceğinizi aktaracağız.

Öncelikle butik açmakla ilgili en önemli karar ne satacağınızdır.Aklınıza farklı satış kolları ve ürünler geliyor olabilir.Fakat ilk olarak ne satacağınıza karar vererek butiğinizi satışını yaptığınız ürünlerin özelinde isimlendirerek açmanızda fayda var.Örneğin erkek üzerine ayakkabı , kemer , çanta vb. ürünlerin satışını yapacaksanız “online erkek ayakkabı” vs. gibi isimler bulmalısınız.Bulduğunuz isimle birlikte güzel bir logo tasarlayarak sayfanızı bu isme ve logoya bağlı aktif hale getirebilirsiniz.

Açtığınız sayfa üzerinden kişisel bilgilerinizi, mail adresinizi ve telefon numaranızı kesinlikle paylaşmanız gerektiğini unutmayın.Ürünlerinizi teker teker sayfanıza ekleyerek insanlara neler sattığınızı ve nasıl ulaştırdığınızı da aktarın.

Rakip Analizi Yapın

Sayfanızı açtığınızda veya açmadan önce mutlaka satmaya karar verdiğinizi ürünlerin benzerlerini satan diğer sayfaları ve butikleri inceleyerek neler yaptıklarını bir gözden geçirin.Nasıl paylaşımlar yapıyorlar, ürünlerini nasıl tanıtıyorlar vs. bu tarz analizler butiğinizin geleceği ve para kazanmanız için önemli unsurlardır.

Reklam Yapın

Satacağınız ürünlerden seçim yaparak instagram fenomenlerine veya çeşitli ünlülere hediyeler gönderin ve sayfanızın tanıtımını yapmasını isteyin.Genelde bu tanıtım oldukça işe yarayan ve kısa sürede binlerce takipçi kazanmanıza olanak sağlayan etkili bir yöntemdir.Bunun dışında farklı platformlarda da sayfanızın tanıtımlarını yapabilirsiniz.

Ürün ve Ulaşım Hakkında Kesin Bilgilendirmeler Yapın

Sattığınız ürünlerin satın alma işlemlerinden sonra kaç gün içerisinde müşteriye ulaşacağına ve hangi kargoyla çalıştığınıza dair net bilgileri takipçileriniz ile mutlaka paylaşın.Ürün sattığınız takipçilerinizden, ürünleri ellerine geçtiğinde whatsapp veya diğer iletişim araçları üzerinden ürün resimleri ile teslim aldıklarına dair yazılar ve fotoğraflar paylaşmalarını isteyin.Paylaştıkları fotoğrafları sayfanızda yayınlayarak takipçilerinizle aranızda güven bağı oluşmasını sağlayın.

İnstagram üzerinden butik açarak para kazanmanın bir çok yolu ve yöntemi vardır.Bu yöntemleri detaylı bir şekilde araştırarak nasıl para kazanacağınız konusunda kararlı adımlar atın.Bir işi veya satacağınız ürünleri kafanızda net belirlemeden hemen para kazanmak adına böyle bir işe plansız bir şekilde girmenizi tavsiye etmem.Net bir kararla hangi ürünü satacağınıza dair düşüncelerinizi netleştirerek işe başlamanız daha sağlıklı olacaktır.

İnstagram’da butik açarak para kazanmak isteyen kullanıcılara özel yeni bir eğitim seti tavsiye etmek istiyorum.Bu eğitim seti ile instagram üzerinden pazarlama stratejilerini öğrenebilir, açtığınız butiğin nasıl binlerce takipçiye ulaşarak kısa süre içerisinde yoğun bir satış mağazasına dönüşeceğini profesyonel bir şekilde öğrenebilirsiniz.İnstakitap adı altında çıkan bu eğitim setini instagram üzerinden butik açmak isteyen tüm okurlarımız için tavsiye ediyorum.

İnstakitap Eğitim Seti’ni İndirmek İçin Tıklayın

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın