İnternetten Kolay Para Kazanma Yolları

1
1131

İnternetten kolay para dediğimizde aslında bir çok kişide “hiçbirşey yapmadan para kazanabilirmiyim acaba?” düşüncesi oluşuyor.Fakat kolay para demek , hiçbirşey yapmadan para kazanmak demek değildir.Öncelikle mantık olarak bu durumu kavramanızı tavsiye ediyorum.İnternetten kolay para kazanma yolları ise , kodlama bilgisi yada farklı bir profesyonel bilgi gerektirmeden , herkesin uygulayarak kazanç elde edebileceği yöntemlerdir.

internetten kolay para kazanmak

İnternet üzerinden en kolay kazanç elde edebileceğimiz yöntemler nelerdir?

Websitesi Kurmak ve Reklamlardan Para Kazanmak

Aslında en kolay ve maliyeti en düşük yöntem websitesi kurarak internetten para kazanmak diyebiliriz.Ücretli veya ücretsiz bir websitesi açarak , istediğiniz ve ilgi duyduğunuz konuları websitenizde yayınlayarak , site üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.Yazdığınız konulara göre websitenizde reklam yayınlayabilir ve bu reklamlardan yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.Websitesi kurmak ve para kazanmaya başlamak için öncelikle siteniz üzerinde yayınlayacağınız içeriklerin çoğalması ve belirli kitlelere ulaşması gerekir.Bu ulaşım sürecini ve websitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırabilmek için Sosyal Medya ve çeşitli hit alma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Websitesi Kurmak ve Reklamlardan Para Kazanmak İçin İzlenmesi Gereken Yollar ;

Ücretli veya ücretsiz bir websitesi açın.Ücretsiz websitesi kurabilmeniz için Blogger yada blogcu gibi platformlardan faydalanabilirsiniz.Fakat .com, .net gibi ücretli alan adları ile kuracağınız siteler ücretsiz sitelerden herzaman bir adım önde olacaktır.Amacınız sürekli kazanç getirisi olabilecek bir websitesi kurmak ise tavsiyemiz ücretli bir websiteniz olması yönünde.Ücretli ve kolay yoldan websitesi kurmak için “Websitesi Kurmak Resimli Anlatım” yazımıza göz atabilirsiniz.

Kurduğunuz websitesi üzerinden Google Adsense’e kayıt olarak reklam yayınlamaya başlayın.Fakat websitenizi kurduğunuz gibi Google’a reklam yayıncısı olarak hemen kayıt olmamanızda fayda var.Öncelikle birkaç içerik eklemeli ve sitenizi arama motorlarına kaydetmelisiniz.

Reklamlardan Nasıl Para Kazanırım?

Kurduğunuz websitesine Adsense ile reklam ekleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.Websitenize gelen ziyaretçi sayısı kazanç oranınızı belirler.Siteniz üzerinde yayınladığınız reklamlardan tıklama başına ücret alarak kazanç elde edebilirsiniz.Daha fazla bilgi için Adsense ile Kazanç Yöntemleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gitti Gidiyor ve Ebay ile Para Kazanmak;

Bu platformlardan kazanç elde edebilmeniz için satabileceğiniz fiziksel ürünlerinizin olması gerekmektedir.Eğer platformlar üzerinden satışını yapabileceğiniz ürünleriniz var ise kendinize ait dükkanlar kurarak pazarlama işine adım atabilirsiniz.Kurduğunuz dükkanlara satmak istediğiniz ürünleri ekleyin ve ürünlerin reklamını yapın.Sosyal medyayı da kullanarak kısa sürede satış hızınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak;

Sosyal medya , gündemi takip ettiğimiz, boş zamanlarımızı geçirdiğimiz ve arkadaşlarımızla haberleştiğimiz online platformlar.Fakat bazıları içinde yüksek kazanç kapıları.Sosyal medya üzerinden reklamlar , satış ortaklığı gibi bir çok yöntem ile kazanç elde edebilirsiniz.Sosyal Medya ile Para Kazanmak yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak

İzlediğiniz videoları sadece merak ve zaman geçirmek için izliyorsunuz fakat siz o videoları izlerden bir çok kişide videolar üzerinden kazanç elde ediyor.Youtube üzerinden , Google Adsense hesabınızı videolarınıza bağlayarak kazanç elde edebilirsiniz.Bunun için sadece Youtube ve Adsense hesabınız olması yeterli.Tabi çeşitli reklam oluşturma ve popüler video yükleme , videoları paylaşma gibi yöntemleride bilmeniz gerekiyor.Bu kazanç yöntemi hakkında daha detaylı bilgi için “Youtube ile Para Kazanma Yöntemleri” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

1 YORUM

  1. İnternetten para kazanma konusunda verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim. Gerçekten sayenizde bu konu hakkında bilgi edindim. Emeğinize sağlık.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın