İnternetten Yaratıcı İş Fikirleri ile Para Kazan!

0
1386

Yaratıcı İş Fikirleriİnternetten yaratıcı iş fikirleri uygulayarak kazanmanız oldukça kolay.Her geçen gün karşımıza oldukça farklı fikirlerle , farklı projeler çıkıyor ve bir bakıyoruz bu fikri ortaya atan yada uygulayan kişi internet üzerinden ciddi gelir elde ediyor.

Yaratıcı fikrini internet ortamında uygulayarak başarılı olan hatta zengin olanlara örnek 2010 yılında kurduğu like.com sitesini Google’a 100 milyon dolara satan Şükrü Angaç’ı  gösterebiliriz.Amerika’da yaşayan vatandaşımız kurduğu like.com’da ünlülerin fotoğraflarını paylaşıyor ve üzerlerindeki beğendiğiniz giysi, ayakkabı, mücevher vb. ürünlerin benzerlerini tek tıkla internette arama yapabiliyordunuz.Bu arama scripti ile farklı bir fikir geliştiren girişimcinin sitesi Google tarafından 100 milyon dolara satın alındı.

Başka bir örnek ;Ne okuduğunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” sloganıyla Alikewise.com’un kurucusunu gösterebiliriz.Online randevu yani arkadaşlık sitesi olarak kurulan bu platformu diğerlerinden ayıran tek özellikte bu slogan ve uygulaması.Kullanıcıları eşleştirmek için farklı bir yöntem uygulayan site, kullanıcıların beğendiği kitaplardan ve kitaplara yapılan yorumlardan zevkleri benzerlik gösteren kişileri bir araya getiriyor.Hergün binlerce kişi siteyi ziyaret ediyor ve gün geçtikçe popüler olma yolunda ilerliyor.

Yukarıda verdiğimiz örnekler gibi alışılmışın dışında bir fikre sahipseniz, uygulamaya geçin.Fikriniz olmasada yaratıcılığınızı kullanarak farklı şeyler yapmaktan kaçınmayın.İnsanlık tarihinden günümüze kadar kazananların hepsi , farklı fikirleri ve düşünceleri olan ve bunları uygulayan kişilerdir.

Herşey Bir Websitesi ile Başlar…

Yukarıdaki örnekler gibi fikirlerinizi, düşüncelerinizi internet aracılığı ile herkese duyurmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bir websitesidir.Bu konuda bilgisi olmayanlar için hazırlanmış bir kaç adet rehberde mevcut.Websitesi kurmak isteyen okurlarımız için Websitesi Kurma Rehberi’ni tavsiye edebilirim.Bu rehber ile bir kaç adımda, kodlama gerektirmeden websitenizi kolay bir şekilde kurabilir ,düşüncelerinizi internet ortamında paylaşabilirsiniz.

Website Kurma Rehberi’ni İndirmek İçin Tıkla

 

Blog Yazarlığı ile İnternetten Para Kazanmak

Ayrıca kurduğunuz websiteniz üzerinden reklam, satış ortaklığı gibi yöntemlerle kazanç elde edebilmenizde mümkün.”Blog Yazarak Para Kazanmak” başlıklı yazımızada gözatmanızda fayda var.

Bol Kazançlar..

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın