İş Kuracak Engellilere 100 Bin TL Kosgeb Hibe Kredisi!

0
1004

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı engellilerin iş kurmaları için destek hibe kredisi vereceğini açıkladı.Eğitimden geçirilecek engelli vatandaşlara verilen krediden sonra , işini kurabilmeleri için konusunda uzman kişiler tarafından da koşluk yapılacak.

is-kuracak-engelliye-hibe

Hibe Kredisi Nedir?

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelen bu destek ile engelli vatandaşlar ilk olarak eğitim görerek , kuracakları iş konusunda yeterli bilgiye sahip olacaklar.Daha sonrasında ise 100 Bin TL kredi ile eğitimi verilen iş konusunda iş sahibi olmaları sağlanacak.Kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaşlar Kosgeb Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanacak.

Engellilere özel verilecek bu destek hibe kredisi 4 aşamadan oluşuyor.İşletmenin kuruluşu, malzeme alımı ve işletme gideri için verilecek destekler geri ödemesiz, sabit yatırım için verilecek 70 bin TL’lik hibe ise geri ödemeli olacak. Bu desteğin geri ödenmesi, engelli vatandaş işini kurup kâra geçtiği andan itibaren adım adım yapılacak.

Projeye başvurarak kendi işini kurmak isteyen tüm engelliler bulundukları ilden başvuruda bulunabilecekler.Alınan başvuruların ardından seçilen girişimciler , İstanbul, Ankara, İzmir şehirlerinde bulunan eğitim merkezlerinde Kosgeb Yeni Girişimcilik Eğitimi almaya hak kazanacak.Eğiitime katılarak projeleri kabul edilen girişimcilerin , kendi illerinde iş yeri kurma hakları olacak.Bu sayede Bakanlık hem engellilere iş sahası oluşturacak, hemde engelli maaşlarını düşürecek.

 

Girişimci olmak isteyenler Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasında online başvuru formunu dolduracak. Türkiye genelinde elektronik olarak başvurular değerlendirilecek. Proje ilk olarak pilot il Ankara’da başlatılacak.

Kosgeb ve Hibe kredisi alma yolunda size destek olabilecek Hibe Krediler Eğitim Seti‘ni İndirmek İçin Buraya Tıklayın

Ayrıca engelliler için evde yapılabilecek işlerinde olduğunu ve sizlerle paylaştığımızı bilmenizi isteriz.Şuradaki yazımıza ve sitemiz üzerinde paylaştığımız internetten diğer kazanç yöntemlerine göz atarak evden ek gelir elde etme şansını yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın