İş Kurmak İsteyen Girişimcilere Hibe Destek Kredileri

1
860

Özellikle iş kurmak için sermaye arayışında olan girişimcilere altın bir yıl olacağını söyleyebilirim.Karşılıksız destek veren hibe kredi programlarının sayı gün geçtikte artıyor.Girişimcilerden çiftçilere, kobilerden üniversitelere , belediyelerden sivil toplum kuruluşlarına kadar herkes bu hibelerden faydalanabiliyor.Ayrıca 50 Euro’dan 1,5 milyon Euro’ya kadar destek alabileceğiniz hibe krediler mevcut.Önemli olan ise bu hibe programlarını takip ederek , başvuru koşullarını yerine getirmek ve hibe kredisine hak kazanabilmekte.

İş Kurmak İçin Hibe Kredi Alma Yöntemleri

Öncelikle bilinmesi gereken asıl konu bir işin hayata geçirilebilmesi için ortada bir fikir olması gerektiğidir.Fakat bundan da önemli olan konu ise fikir olsada para olmadan hayata geçirilemeyeceğidir.Hibe kredi sistemleri bu durumu değiştiren ve iş kurma fikri olan fakat sermayesi olmayan girişimcilere destek sağlayarak iş fikrini hayata geçirmeyi amaçlayan kuruluşlardır.Bir çok bakanlığın kendi oluşturduğu hibe ve destek kuruluşları olduğuda söylenebilir.

Hibe Kredi Nedir?

Hibenin anlamı “karşılıksız para ” olsada , Türkiye’de tam anlamıyla karşılıksız alabileceğiniz bir hibe destek programı bulunmuyor.Fakat Kosgeb , İş Kur gibi destek veren kuruluşlardan işinize kurmakta büyük katkı sağlayacak hibe destek kredileri mevcut.Bu kredilerden faydalanabilmeniz için verilen hibe kredi başvuru tarihlerini takip etmeniz ve belirtilen tarihler aralığında iş fikrinizle birlikte kuruluşlara başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Eğer bir iş fikriniz varsa ve işinizi kurabilmek için destek almak , hibe kredilerine başvurmak istiyorsanız size başlangıç ve sonuç aşamalarına kadar destek olabilecek , izleyeceğiniz yolları adım adım aktaran bir eğitime de ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer vakit kaybetmeden ilk başvurunuzda hibe destek kredilerinden faydalanmak istiyorsanız sizlere Hibe Krediler Eğitim Seti‘ni tavsiye edebilirim.

Hibe Krediler Eğitim Seti içerisinde aktarılan konular hakkında bilgi almak ve Eğitim Setini indirmek için Buraya Tıklayın

1 YORUM

  1. Hibe destek kredisi almak için bu kitabı satın aldım.Gerçekten içerisinde destek kredisine başvurmanız için gereken tüm bilgiler var.Tavsiye ediyorum.Değerli bilgileriniz için ayrıca teşekkür ederim.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın