İş Kurmak İsteyenlere Kredi Alma Yöntemi – Hibe Krediler

2
1175

Hibe Krediler , iş kurmak isteyen fakat yeterli sermayesi olmayan kullanıcılar için devlet tarafından destek amaçlı kurulan bir hizmettir.Bu hizmetten iş fikri olan herkes faydalanabilir diyebiliriz tabi ama öncelikle nereden ve nasıl başvuruda bulunacağınızı ve hangi yolları takip edeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

hibe kredi nasıl alınır

Girişimciliği gençlere özendirmek ve iş kurmalarını sağlamak için Kosgeb ve İşkur iş birliği ile kurulan bu hizmette faydalanmak isteyen tüm girişimcilere destek veriliyor.Başvuruları alınan girişimcilere öncelikle bir eğitim programı uygulayan bu hizmet , programdan sonra yapılan sınavdan geçen her girişimciye 30 Bin TL geri dönüşümsüz hibe kredi desteği veriyor.

Hibe Kredi ‘den Yararlanma Şartları Nelerdir?

Girişimcilik eğitimi için başvuru yapacak girişimcilerde aranacak şartlar:

  • İŞKUR’a kayıtlı ve işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • En az ilkokul mezunu olmak veya iş kurmak istediği alanda geçerli bir sertifika ya da belge sahibi olmak,
  • İŞKUR’ un eğitimden önce yapmış olduğu 30 soruluk sınavda başarılı olup girişimcilik belgesi almak.

 

Hibe Krediler’den Faydalanmak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Projesi olan yada iş kurmak isteyen girişimcilerin Hibe Krediler’den faydalanması için İşkur ve Kosgeb ‘e başvuruda bulunması gerekmektedir.Tavsiyem başvuruda bulunmadan önce detaylı bilgi edinmeniz ve doğru adımları izlemeniz yönündedir.Bu konuda size en iyi yardımcı olabilecek kaynak ise Hibe Krediler Eğitim Seti’dir.Bu setle ilk başvurunuzda devletin size sağlayacağı Hibe Destek Kredisi’ni kolaylıkla kazanabilir ve işinizi kısa sürede faaliyete geçirebilirsiniz.

Hibe Krediler Eğitim Seti’ni İndirmek İçin Buraya Tıklayın

 

2 YORUMLAR

  1. Öz ve kısa çok güzel bir giriş yazısı olmuş. Tebrik ederim. Herkesin “hibe ve kredi” adlı kitabı almalarını tavsiye ederim.

    benim başarılı olmamdaki en önemli katkıyı bu kitap yapmıştır herhalde.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın