Kendi İşinizi Kurmak İçin Hibe Kredi Alın!

0
637

Kendi işini kurmak isteyenlere özel Kosgeb tarafından hazırlanan ve Hibe Kredi olarak adlandırılan kredi alma yöntemini sizlere birçok yazımızda aktardık ve aktarmaya devam ediyoruz.Sermayesi olmayan fakat iş fikri olan girişimciler için devlet tarafından hazırlanan bu kredi sistemi ile birkaç adımdan geçerilerek elde edeceğiniz sermaye ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

hibe kredi alma yöntemi

Hibe Kredi Almak İçin Uygulanması Gereken Adımlar Nelerdir?

Bir iş fikriniz var ve bu işi faaliyete geçirebilmek için yeterli sermayeniz yoksa bu kredi sistemine ücretsiz olarak başvurabilirsiniz.Girişimcilik destek programı olarak adlandırılan bu sisteme başvurduğunuzda çeşitli kısa eğitimlere alınarak düşündüğünüz iş üzerinde başarılı olabilmeniz sağlanır.Tabi bu başarılı olabileceğinizi başvurduğunuz sistemede kabullendirebilmek için eğitimlerden sonra uygulanan sınavlardan da geçmeniz gerekiyor.Bu eğitimlerin ve sınavların sonunda başarılı olan girişimcilere ise Kosgeb tarafından 30 Bin TL hibe destek kredisi veriliyor.

Bu gelişme ile birlikte: Hayalindeki işi kurmak isteyenlere verilen hibe kredi 27.000 TL den 30.000 TL ye yükseldi. İşlerini büyütmek isteyen girişimcilere, işlerini kurduktan sonra 1 yıl geri ödemeli olarak da 70.000 TL geri ödemeli olarak destek verilecek. Girişimcilerde 2 yıl sonra 36 ay vade ile kredilerini geri ödeyebilecek. Uygulamalı olarak girişimcilik eğitimi de 60 saatten 70 saate çıkarıldı. Uygulamalı girişimcilik eğitimi artık elektronik ortamda da verilebilecek.

Hibe Kredi Alma Sistemi’ni Detaylı Bir Şekilde Öğrenmek İçin Buraya Tıklayın

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın