Kiosked Üzerinden Para Kazanmak

0
614

Satış Ortaklığından Para KazanmakKiosked ; İçerik üzerinden kullanıcıların para kazanmalarını hedefleyen yeni bir gelir sistemidir.Kiosked üzerinden para kazanmak için hangi yöntemler uygulanmalı, nasıl çalışılmalı, bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

İnternetten para kazanmak için blog açmak, bloglamak oldukça popüler bir meslek haline gelmeye başladı.Gün geçtikçe de popülerliğinin hızla arttığını görebiliriz.Bir blog oluşturmak  birkaç adımda yapabileceğimiz basit bir işlem haline geldiği için , hergün aramıza yeni bloglarda ekleniyor.

Blog açıldıktan sonra kullanıcıları çekmek için, birkaç özgün makale , sosyal medyada ufak bir reklam ve seo ayarları yeterli olabiliyor.Düzenli olarak blogunuza yazılar yazdığınızda da gün geçtikçe misafirleriniz ve takipçileriniz artmaya başlıyor.Ziyaretçiler blogunuza gelmeye başladıklarında ise asıl konu ortaya çıkıyor ; Blogumdan nasıl para kazanabilirim?

Para kazanmanız için birçok yöntem var tabiki.Bunlardan afiş ve text reklamlar en klasik olanlarıdır.Blogunuza Adsense vb. reklam platformlarından , reklam alarak gelir elde edebilirsiniz.Fakat blog sayısı arttıkça, hergün yeni blogcular sisteme katıldıkça , bu klasik reklamlarında değeri hızla düşüyor ve düşmeye devam etmekte.Fakat bu düşüş farklı reklam ve kazanç yöntemlerinin çıkarılmasına sebep oluyor.Bu sayede blogcular için de birçok kazanç kapısı açılıyor.

Kiosked içerik üzerinden blogçulara para kazanmalarına yardım etmeyi amaçlayan yeni bir proje.  İşbirliği planı basittir: blog sahibi, Kiosked veritabanındaki fotoğraflardan birini seçer; makalede onu yerleştirir ve servis otomatik olarak bu fotoğraflarla ilgili linke bağlar.

Örneğin ; Teknoloji ile alakalı konular paylaştığınız bir blogunuz var ve yeni çıkan bir tablete tanıtım yazısı yazıyorsunuz.Bu tablet resmini kiosked üzerinden tanıtım yazınıza yerleştirdiğinizde, ziyaretçiler yazınızı okurken resme tıklarsa eğer, tableti satın alma sayfasına yönlendiriliyor.Her satıştan da kiosked , blog sahibine komisyon ödüyor.

Bu sisteme satış ortaklığı da diyebiliriz.Tek farkı satış ortaklığı linkiniz yerine, yazılarınızda kiosked üzerinden resimler paylaşmak.Bu sayede gelir elde etmiş oluyorsunuz.

Not: Sistem şuan ingilizce ve sadece ingilizce bloglarda ise yarayabilir.Fakat satış ortaklığı konusunda blogunuz üzerinden kazanç elde edebileceğiniz birçok Türk firması ve Türkçe sitelerde mevcut.Bu firmaların bazılarını ve kazanç yöntemlerini affiliate marketing kategorimizde paylaştık.Gözatmanızda fayda var.

 

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın