Kosgeb Kredisi ve İş Kurma Yöntemleri

0
699

Kosgeb Kredisi , girişimci ve esnafların iş kurma veya işini büyütme düşüncelerine destek olan devlet destekli yardım birimidir.Tabi bu desteği alabilmek bazı kural , yöntem ve aşamalara bağlıdır.Bu yazımızda sizlere Kosgeb Kredisi ve desteğinden nasıl faydalanabileceğinizi aktaracağız.

hibe-krediler

Girişimciler için iş kurmak , ülke ekonomisine de katkı sağlamak adına oldukça önemli bir konudur.Girişimci Kosgeb destek oranları da 30.000 TL hibe, 70.000 TL faizsiz kredi olarak uygulanıyordu.Fakat bu şartlar biraz zor olarak görüldüğü ve yorumlandığı için , şartlarda birkaç düzenleme yapılarak daha kolay alınabilir hale getirildi.

Seçimlerden sonra verilen sözler tutuldu ve 50.000 Hibe Kedi desteği yürürlüğü girdi.Düzenlemelerden sonra oluşan hibe destek ve faizsiz kredi oranları ise şöyle ;

  • 50.000 Hibe Desteği
  • 100.000 TL Faizsiz Kredi (3 Yıl Ödemesiz)
  • Kefil Devletten
  • Gelir Vergisi Devletten

Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb başvurusu yapabilmeniz için Kosgeb Girişimcilik Eğitimi almış olmanız gerekiyor.Bu eğitimleri Kosgeb Kamu Kurulışları, Eğitim Kurumları , Sivil Toplum Kuruluşları ücretsiz olarak veriyor.Kosgeb ‘i arayarak yaşadağınız yerde bu eğitimlerin nerede verildiğini öğrenebilirsiniz.

Kosgeb Kredisi Alabilmek İçin Nasıl Bir İş Kurmalıyım?

İstediğiniz işi kurabilirsiniz tabi ama önemli olan nokta sizin başarılı olabileceğiniz, elinizin yatkın olduğu ve çevrenizde eksik olarak gördüğünüz bir işi seçerek bu iş alanında proje geliştirmeniz işinizi dahada kolaylaştıracaktır.

Hibe Kredi Almak İçin Nereye ve Nezaman Başvurmalıyım?

İş planınız hazır , kosgeb eğitimini de aldınız ve başvuru yapmanız gerekiyor.Bunun için Kosgeb Bölge Temsilciği’ni aramanız ve başvuru tarihlerini öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Tabi bu alanda eğitimi nasıl alacağınız, nasıl iş fikri oluşturacağınız ve Hibe Kredi Başvurusunu olumlu olarak sonuçlandırmak için nelere dikkat edeceğiniz konusunda bir eğitime de ihtiyaç duyabilirsiniz.Sizi iş kurmak ve Hibe Kredi’nizi kullanmak adına işinizi kolaylaştıracak bir rehber olan , Hibe Krediler Eğitim Seti’ni de mutlaka edinmenizi tavsiye ederim.İçerisindeki bilgiler size bu konuda büyük destek sağlayacaktır.Hibe Krediler Eğitim Seti’ni İndirmek İçin resimdeki indir butonuna tıklayın.

hibe-kredi-alma-yontemleri

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın