Kozmetik İşi Kurmak İçin İpuçları

0
1136

Cilt bakımı ve kozmetik işi ile ilgili bilgi ve tecrübeye sahip kişiler, kozmetik firması açarak karlı bir yatırım yapabilirler.Her yıl milyar liralık gelir elde eden bu sektörde geniş bir tüketici kitlesi vardır.Özellikle her geçen yıla nazaran , farklı araştırmalar çerçevesinde kozmetik alanına eklenen yüzlerce ürünler ile iyi bir pazar araştırması yapılarak , ciddi kazanç getirisi olan bir işin sahibi olabilirsiniz.

kozmetik işi kurmak

Kozmetik İşi Nasıl Kurulur?

Piyasa Araştırması ;

Kozmetik piyasası ile ilgili nekadar çok araştırmada bulunursanız , pazarda da okadar başarılı olursunuz.Tüketicilerin en çok tercih ettikleri ürünler, fiyatlandırmalar, kozmetik üreticileri, toptancılar ve ürünler hakkında detaylı araştırma yapın.Müşterilere neler sunabileceğinizi , kaliteli bir kozmetik şirketini nasıl kurabileceğiniz öğrenmek için rakiplerinizi ve rakiplerinizin neler yaptıklarını araştırın.

İlgili Resmi Kurumlarla Alakalı Bilgi Sahibi Olun;

Kozmetik ürünlerle ilgili resmi kurumların üretim, dağıtım, etiketleme ve satışıyla ilgili katı kuralları vardır.Kuracağınız işle alakalı resmi problemler yaşamamak için, resmi kurumların internet sitelerinde prosedürleri detaylı bir şekilde inceleyin.

Ürünleri Kimden Alacağınızı ve Müşteri Kitlenizi Belirleyin;

Hangi üreticilerle ve distribitörlerle çalışacağınıza , detaylı bir araştırma yaparak karar verin.Kendinize şu soruları sorun: bir dükkan mı açmalıyım?  Satışları kapı kapı dolaşarak mı yapmalıyım? Perakendecilere ürünleri toptan mı vermeliyim? Vereceğiniz cevaplar ne kadar stok yapmanız gerektiğini ve ne tür üreticiler ve distribütörlere ihtiyacınızın olduğunu belirler.

Gerekli ruhsat ve izinleri alın;

Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Mali sorumluluk sigortası ürün kullanımı sonucunda oluşan herhangi bir alerjik reaksiyona veya hastalıklara karşı korunmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın