Kurumsal Firmada mı Yoksa Startup Firmada mı Çalışmak Gerekir?

0
509

Startup (Küçük ölçekli işletmeler) firmaların maddi imkanları daha az olsa da yeni mezunlar arasında çekicilikleri giderek artıyor.Yeni nesil girişimci ruhlar aradıkları fırsatları bu firmalarda yakalıyor.

kurumsal firmada çalışmak

Kurumsal firmada çalışanlar , şirketlerin statü ihtiyacını karşılarken startup şirketler özellikle ileride kendi işini kurmak isteyen girişimciler için büyük fırsatlar sunuyor.Sebebi ise Startup olarak nitelendirilen firmalarda , firmanın herşeyi ile ilgilenmek zorunda kalırsınız ve bu sayede bütünü daha net görebilme imkanınız olur.Yöneticilik yönünüz daha hızlı gelişir.Bu deneyim özellikle genç girişimciler için oldukça öğreticidir.

Startup firmalarla çalıştığınızda daha zengin bir iş içeriğine sahip olursunuz.Bu durum işten duyduğunuz tatmini arttırır ancak daha fazla enerji ve çaba harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Yetkililer , üniversitelerin çeşitli bölümlerinden yeni mezun olan genç girişimcilerin bu tarz şirketlerde çalışarak öncelikle kendilerini geliştirmelerini, alabilecekleri her deneyimi bu şirketlerde almalarını tavsiye ediyor.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın