Mükemmel Lider Olmak İçin 10 Tavsiye

Mükemmel Liederlijk Hakkında Tavsiyeler ...

0
126

Şirketinizde mükemmel lider olmak mı istiyorsunuz? Capital dergisinin hazırlamış olduğu 10 Tavsiyeyi sizler için paylaşıyoruz ;

mükemmel liderlik

1- Gezerek Öğrenin ;

Starbucks CEO’su Howard Schultz , her hafta 25 Starbucks ‘ı ziyaret ediyor.Noel Barış Ödülü’nün sahibi Muhammet Yunus, kurduğu Grameen Bank’ın bir şubesi olmaması ve müşterileri olan yoksul kesimin ayağına gitmesiyle övülüyor.

2- Ajandanın %50 si ;

Mutlaka ajandanızın %50 ‘si önceden ayarlanmamış olsun.Sadece bu şekilde yaptıklarınız üzerine düşünmeye ve olası hatalardan dönmeye fırsatınız olur.Önceliklerinizi takviminizdeki zorunluluklar değil , siz belirleyin.

3- Toplantılara Dikkat Edin ;

Toplantılar , mükemmel liderlik için bir platformdur.Toplantılara hazırlanın, zaman sınırlarına uyun ve her katılana katkı vermeye çalışın.

4- Odaklanma ;

Aynı anda sadece tek bir konuya odaklanın.Bunun tersi size karışıklık , stres, itibar kaybı ve eninde sonunda başarısızlık olarak döner.

5- Rakipleri Unutun ;

Müttefikler edinmeye odaklanın.Zamanınızın %80’ini buna ayırın.

6- Tutku Dağıtın ;

Sizin işinize olan tutkunuz, tutkulu insanları işe almanız ve her şansı bu tutkuyu başkalarına bulaştırmak için kullanmanız mükemmel liderlik için önemlidir.

7- Vücut Diliniz Önemli ;

Araştırmalar sesinizin tonunun ve yüksekliğinin insanların sizin hakkınızdaki düşüncesini söylediklerinizden 5 kat fazla etkilediğini gösteriyor.

8- Teşekkür ;

Olabildiğince çok teşekkür edin.Hak edenleri takdir edin.Campbell Soup CEO’su Doug Conant, 10 yıl boyunca çalışanlarına 30 bin teşekkür notu gönderdi.

9- Liderliğinizi Parçalara Ayırın ;

Efektif liderlik spesifik görevlerinizin en az yüzde 90’ını başarıyla yerine getirmenizi gerektirir.

10- Bekleyin ;

Günümüzde herşey hızla ilgili ama verdiğimiz ya da vereceğimiz kararlar üzerine bekleyip düşünmek bizi tanımlayan şeylerdendir.

 

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın