Network Marketing Kazanç Yöntemleri

0
1592

Network Marketing, 21. yüzyılın kazanç yöntemi olarak adlandırılan bir sistemdir.Bu sistemde kişi çalıştığı ve emek harcadığı kadar para kazanabilir.Gelir elde edebilmesi için ise çalıştığı şirketin kazanç yöntemlerini uygulaması gerekmektedir.

Network Marketing ilk çıktığı yıllardan günümüze kadar kendi içerisinde bir çok değişiklik yaşamıştır.Kişilerin çalıştığı şirketlere üyelik ile oluşturdukları ekip üzerinden prim kazandıran bu sistemde bir çok kazanç yöntemi vardır.

Network Marketing Unilevel Kazanç Yöntemi
Network Marketing Unilevel Kazanç Yöntemi

Unilevel Kazanç Yöntemi

Network firmaları tarafından kullanılan en yaygın metod olarak adlandırılır.Bu yöntemde birinci kademede dahil edeceğin üye sayısında sınır yoktur.Diğer kademelere de sınırsız üye kayıt edilebilir.Bu kazanç yönteminde kademeler arttıkça , kademelerden elde edilen kazanç azalır.Örneğin birinci kademede bulunan ekibinizin kazançlarından %10 alıyorsanız, 7. kademedeki ekip üyelerinizden %2 komisyon alırsınız.

Breakaway Kazanç Yöntemi

Sistem bakımından ünilevel yöntemi ile aynıdır.Kendinize ait sınırsız kademeler oluşturabilirsiniz.Fakat bu yöntemde alt üyeleriniz kariyer atlamadan, yükselmeden sizde yükselemezsiniz.Bu sistemin en önemli özelliğide budur.

 

Network Marketing Binary Kazanç Yöntemi
Network Marketing Binary Kazanç Yöntemi

Binary Kazanç Yöntemi

Network Marketing içerisinde bulunan en yeni kazanç yöntemidir.İkili sistem anlamına gelir.Bu yöntemde her kişinin 2 kolu vardır.Örneğin; Siz bir şirkete üye oldunuz , sizin oluşturacağınız ekip ilk 2 kişiden oluşur.Oluşturduğunuz ekipteki kişilerde 2 kişi sisteme dahil ederler ve ağınız bu şekilde oluşmaya başlar.Binary sistemin en güzel yanı yardımlaşma olmasıdır.2 kişilik bir sınır olduğundan 2 kişi bulan bir üyenin 3. bulduğu kişi alt üyelerindeki boşluklara yerleştirilir.

Binary sistemini uygulayan ve kısa zamanda başarılı olan, ayrıca üyelerine Network Marketing sisteminin yanında bir çok kazanç yöntemi de tanıyan sistem Xticaret’in kurmuş olduğu ProjeX sistemidir.Sistem hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın