Pazarlama Yöntemleri – Küçük İşletmeler

1
986

Küçük işletme sahibi olanlar için en etkili ve başarıya ulaşabileceğiniz pazarlama yöntemleri belirlemeniz açısından sizlere yardımcı olmak için bu yazımızı yayınlıyoruz.Aşağıda küçük işletmeler için uygulanabilecek en etkili  pazarlama yöntemleri yer almaktadır.

pazarlama-yontemleri1

1- Online ve Offline Ağlar

Online ve offline ağlar aracılığı ile gerçek ilişkiler kurabileceğiniz  bir çok kişi ve kurum bulabilmeniz mümkün.Online olarak işinizle ilgili forum sitelerinden faydalanabilir ve burada işinizin tanıtımını ve tanımı yapabilirsiniz.İşlerinizi ve portfoyunuzu genişletmekte yardımcı olacak arkadaşlar ve girişimciler bulabilirsiniz.

2- Ağızdan Ağıza Pazarlama

Bu pazarlama şekli , yeni müşteriler kazanabilmek için yapılan en iyi pazarlama stratejilerinden biridir.Var olan müşterinize seçkin hizmetler sunmanız ve göstereceğiniz ilgi bu pazarlama şeklini oluşturabilir ve müşterilerinizin çevresinden de faydalanabilirsiniz.

3- Arama Motoru Pazarlaması

Google üzerinde bulunan sponsor linkler gibi , arama motolarında şirketinize ait reklamlar yayınlayabilir, online olarak işinizle alakalı yeni müşteriler edinebilirsiniz.

4- Basın Bültenleri

Online yayın yapan websitelerinde, gazete ve radyolarda işinizle alakalı bültenler oluşturabilir ve işinizi istediğiniz kitleye tanıtabilirsiniz.

5- Araba Üzeri Reklamlar

En iyi reklam pazarlamalarından biri olan araba reklamları işinizin büyümesi ve gelişmesi açısında önemli faydalar sağlayabilir.Kendi arabanız veya farklı araçlar üzerinde bu reklam yöntemini uygulayabilirsiniz.

6- Blog Pazarlama

İşinizle alakalı bir blog açarak , işinizi tanıtabilir ve makaleler yazarak hizmetinizden bahsedebilirsiniz.Özellikle internet üzerinde yaptığınız işle alakalı bilgi arayan birçok müşteriyi bu yöntem ile kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın