Plimus Satış Ortaklığı ve Ürün Seçimi

0
1109

Plimus satış ortaklığı platformuna üyelik hakkında şuradaki yazımızda sisteme nasıl üye olacağınızın bilgisini vermiştik.Bu yazımızda plimus üzerinden ürünlere nasıl satış ortağı olabileceğinizi göstermeye çalışacağız.

Plimus internetten satılabilecek digital ürünleri barındıran ve satış ortaklarının bu ürünlerden kar elde etmesini sağlayan bir platformdur.

Sisteme kayıt olduktan sonra anasayfada bulunan “Vendor & Affiliate Admin Login” butonuna tıklayın ve kullanıcı adı, şifrenizi girerek sisteme giriş yapın.

Plimus satış ortaklığı sistemine giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

Plimus Satış Ortaklığı

Yukarıdaki resmin sağ üst köşesinde gördüğünüz “Products Catalog” sekmesi sizi plimus üzerinden satış ortağı olabileceğiniz ürünlere gözatmanızda yardımcı olur.Bu sekmeye tıklayarak satışını yapabileceğiniz ürünleri gözden geçirebilir ve satmayı düşündüğünüz ürüne satış ortağı olarak satış ortaklığı linkiniz ile tanıtmaya başlayabilirsiniz.

Satış Yapabilmek İçin Gerekenler ;

Bir ürüne satış ortağı olarak para kazanmaya karar verdiğinizde öncelikle ürünün sitesini incelemenizde fayda var.Ürün kaliteli bir siteye sahip ve site üzerinde yazılan yazılar, verilen hediyeler ürünü alma yönünde ikna edici ise, ikinci adım olarak ürüne google üzerinden verilen reklamlara gözatmalısınız.Google Adwords üzerinden ürüne verilen reklamlara benzer reklam kampanyaları oluşturarak ürünün satışına başlayabilirsiniz.

Plimus üzerinden satışı yapılan ürünler genelde ingilizce olduğundan dolayı ürün satışını yapabilmeniz için Adwords, Bitvertiser,Yahoo gibi reklam platformlarından ürünle alakalı reklamlar vermeli yada ingilizceniz iyi düzeyde ise ürüne özel blog oluşturmalısınız.Genelde satış yakalayabileceğiniz yöntem ise reklam verme yöntemi olacağından nasıl reklam vereceğinize, kampanya oluşturma işlemlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Satış ortaklığı konusunda çok fazla bilgisi olmayan kişiler için Plimus, Clickbank gibi rekabeti fazla ve ingilizce olan platformları başlangıç olarak tavsiye etmiyorum.Türkiye’de bulunan Xticaret, Zanox gibi satış ortaklığı platformlarıyla işe başlamalısınız.Para kazanmak ve zaman kaybetmek istemiyorsanız Goomass Eğitim Seti‘nden destek almalısınız.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın