Seo Danışmanı Olun Para Kazanın!

0
840

Seo Danışmanı , websitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesi için çalışmalar yapan ve yaptıkları çalışmalar karşılığında website sahiplerinden ücret alan kişidir.

Seo Nedir ;

Seo , Türkçe’ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilebilen, bir websitesinin arama motoru kurallarına uygun hale getirilebilmesi için yapılan çalışmaların genel adıdır.Website sahipleri Seo çalışmalarını genelde Seo Danışmanlarına yaptırarak , websitelerinin arama motorları üzerinde üst sıralara çıkabilmesini sağlarlar.

Seo Danışmanlığından Para Kazanmak
Seo Danışmanlığından Para Kazanmak

Arama motorları kurallarına uygun olan bir websitesi , istediği anahtar kelimede yükselebilmek için tekrar Seo çalışması yaptırmak zorundadır.Seo için ise uygulanan bir çok yöntem vardır.Sosyal imleme siteleri, backlink, paravan blog oluşturmak, çapraz link değişimi gibi yöntemler kullanılarak istenilen hedefe ulaşılabilir.

Genelde website sahiplerinin bir çoğu bu çalışmaları yapabilmek için Seo Danışmanlarına ihtiyaç duyarlar.Uygulanan yöntemlere göre değişik çalışmalarda bulunan bir çok Seo Danışmanı vardır.Genelde bu danışmanlar webmaster sitelerine yaptıkları çalışmalar ve ücretleri konusunda ilanlar bırakarak , Seo çalışması yaptıracak kişilerin kendilerine ulaşmalarını sağlarlar.Her verilen çalışma için ücreti peşin alarak belirttikleri günde raporları ile birlikte site sahiplerine çalışmalarını teslim ederler.

Nasıl Seo Danışmanı Olunur?

Seo Danışmanı olabilmek için yukarıda saydığımız Seo yöntemlerini  uygulayabilmeniz gerekmektedir.Özellikle backlink ve sosyal imleme ile ilgili elinizde otomatik program olması , işinizi kısa sürede teslim etmenize ve bu sayede bir çok müşteriyle çalışmanıza olanak tanır.Eğer Seo konusunda bilginiz yoksa ve bahsedilen programlarda elinizde bulunmuyorsa Seo danışmanlığı yapabilmenize fırsat tanıyan kaynaklar aracılığı ile bu işe başlayabilirsiniz.

Seo Rehberi, Seo Danışmanlığında elinizde bulundurmanız gereken tüm yöntemleri , kaynakları ve programları sunan bir kaynaktır.Bu kaynak ile Seo çalışmalarının yöntemlerini kısa sürede öğrenebilir, verdiği backlink ve sosyal imleme gibi otomatik programlarla Seo Danışmanlığı işine kısa sürede başlayabilirsiniz.

Seo Rehberi’ni İncelemek İçin Buraya Tıklayın

 

Seo Danışmanlığı yapabilmeniz için elinizde bulunması gereken tüm kaynaklar ve programlar mevcut ise uygulamanız gereken yollar şunlardır ;

  • Seo danışmanlığında yapacağınız çalışmaların bir listesini oluşturun.
  • Yapacağınız Seo çalışmaları ile alakalı bir ücretlendirme planı yapın ve ödemelerinizi hangi yollardan alacağınızı belirleyin.
  • Seo danışmanlığı yapabilmeniz için müşteri bulmanız gerekiyor.Sosyal medya ve diğer yöntemlerle reklamınızı yapın.Kendinizi seo danışmanı olarak tanıtabileceğiniz kişisel bir websiteside açabilirsiniz.
  • Alacağınız çalışmaları kaç günde teslim edeceğinizi belirleyin ve verdiğiniz güne kadar çalışmalarınızı raporları ile birlikte teslim edin.Bu sayede çalıştığınız kişiler hakkınızda olumlu yorumlar yapacak ve kısa sürede size farklı müşteriler kazandıracaktır.

 

Seo Danışmanlığı ile Nekadar Kazanırım?

Kazancınız , bu işe vereceğiniz emek ile doğru orantılı olarak değişim gösterir.Fakat işinizi düzgün ve belirttiğiniz zamanlarda teslim etmeniz, olumlu yorumlar almanız kısa sürede yüksek kazançlar elde etmenize olanak tanıyacaktır.Ayrıca kendinize nekadar reklam yaparsanız okadar çok müşteri çekebilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz.Bir Seo Danışmanı’nın aylık ortalama kazandır 3000 – 5000 TL arasındadır.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın