Türkiye’de Blog Siteleri Ne Kadar Para Kazanıyor?

Bloglardan Türkiye'de Ne Kadar Para Kazanıldığına Dair Bilgiler...

0
356

Blog siteleri ve para kazanma konulu yazılarımızdan sonra bu yazımızda sizlere internetten elde edilebilecek kazançlara en tepelerden örnekler vermek istiyoruz.

Türkiye’de blog yazma sistemi bireysel olarak pek fazla gelişmiş olmasada kurumsal anlamda bir çok kategoride bulunan bloglar aylık dudak uçuklatacak kazanç rakamlarına ulaşabiliyorlar.İnternetten para kazanmak, bloglardan para kazanmak gibi bir çok yazı yazarak sizlere internet üzerinden elde edilebilecek kazançları aktarmaya çalışsakta kurumsal anlamda sitelerin nekadar kazanç sağladıklarına birlikte bir göz atalım dedik ;

Bloglardan Ne Kadar Para Kazanılır?

Teknoseyir.com

Bir teknoloji sitesi olarak yazılar, yorumlar, ürün incelemeleri paylaşan teknoseyir.com sitesinin aylık ziyaretçi sayısı ortalaması 820,000 tekil ziyaretçidir.Bu ziyaretçi sayısı ile websitesinin sadece Google Adsense reklamlarından elde edilen kazanç ortalaması ise 5042 Dolar.

Webtekno.com

Yine aynı kategoride teknoloji anlamında aklınıza gelebilecek her konuda paylaşımlar bulabileceğiniz , elektronik anlamda her ürünün incelemesini izleyebileceğiniz webtekno.com sitesinin aylık ziyaretçi sayısının ortalaması 5,254,000 Kişidir.Bu ziyaretçi ortalaması ile sadece reklamlardan elde etmiş olduğu kazanç ortalaması 32,000 Dolar ‘dır.Ayrıca Youtube ‘u da aktif olarak kullanan bu websitesinin bu kazanç dışında youtube kazançları , diğer kazançları belirtilen kazanç ortalamasına dahil değildir.

Bilgiustam.com

Bilgi anlamında aklınıza gelebilecek her kategoride bir çok bilgiyi barındıran bilgiustam.com ‘un aylık 3,5 milyon ziyaretçi ortalaması ve bu ortalamaya göre de Google Adsense üzerinden elde etmiş olduğu 22,000 Dolar kazanç ortalaması vardır.

Webrazzi.com

Teknoloji ve digital anlamda ve diğer konularda aktif olan webrazzi.com ‘un aylık ziyaretçi ortalaması 1,750,000 ‘dir.Bu ziyaretçi ortalaması ile elde edilen reklam kazançları ortalaması 12,000 Dolar ‘dır.

Ofpof.com

Genel içerik platformu olarak adlandırabileceğimiz ofpof.com ‘un aylık ziyaretçi ortalaması 6 Milyon ‘dur.Bu ziyaretçi sayısına göre sadece Google Adsense reklamlarından elde edilen kazanç ortalaması ise 36,000 Dolar’dır.

Shiftdelete.net

Bir teknoloji sitesi olan shiftdelete.net aylık 9 Milyon ziyaretçi ortalamasına sahiptir.Reklamlardan elde edilmiş kazanç ortalaması 60,000 Dolar.

Yemek.com

Yemek tarifleri ve yemek konusunda her kategoride bilgiler bulabileceğiniz bu platformun aylık ziyaretçi sayısı 920,000 ‘dir.Kazanç ortalaması 6,000 Dolar.

Kızlarsoruyor.com

kizlar-soruyor

Kadınlara özel her konuda tartışmalar ve yazılar bulabileceğiniz bu websitesinin aylık ziyaretçi ortalaması 22,650,000 ‘dir.Bu ziyaretçi sayısına göre ise sadece reklamlardan elde edilen kazanç ortalaması 130,000 Dolar.

Onedio.com 

Hepimizin bildiği ve şuanda Türkiye’de en popüler içerik platformu olarak adlandırabileceğimiz onedio.com ‘un aylık ziyaretçi ortalaması 108 Milyon’dur.Bu ziyaretçi ortalamasına göre ise elde edilen kazanç ortalaması 670,000 Dolar.

Sizlere Türkiye’de popüler olan platformlar ve websitelerinin ziyaretçi ve kazanç ortalamalarını paylaştık.Blog siteleri ile ne kadar para kazanabileceğinizi bu platformların elde etmiş olduğu kazançlar üzerinden değerlendirebilirsiniz.Tabi kişisel olarak başlayacağınız bir blogger olarak bu kazançlara erişme durumunuz zor olsa da kendinize özgü bir blog ile çok ciddi kazançlar elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın