Türkiye’de İnternet Kullanım Oranı ve E-ticaret İstatistikleri

0

E-ticaret sisteminin artan talepleri ve internet üzerinden yapılan alışveriş çılgınlığı , girişimcilerin e-ticaret alanında başarılı olma hırslarını arttırıyor.Sektör üzerinde dönen ve her geçen gün artan rakamlar da e-ticaret’i daha cazip hale getiriyor.

 

İnterneti kullanan ve alışveriş yapan kitlenin yoğunluğuna baktığımızda e-ticaret üzerinde inanılmaz derecede artış ve talep olduğunu görebiliyoruz.E-ticaret sistemine girişimde bulunmak isteyen fakat nereden başlayacağını kestiremeyen girişimcilerin  aşağıdaki istatistiklerden faydalanmalarını umuyoruz.

E-ticaret kullanımı istatistikleri

Ayrıca e-ticaret sistemine girişimde bulunmadan önce sermayesiz ticaret sistemi üzerinden hazır e-ticaret mağazanızı açmak gibi bir şansınız olduğunu da hatırlatmak isterim.Gerekli bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İnternet erişimi olan hane oranı geçen yıla oranla %47 ‘ye yükselmiş durumda!

Türkiye’de bulunan bireylerin %37’si aktif ve düzenli internet kullanıcısı olarak görünüyor.

En önemli nokta , internet kullanan 5 kişiden 1’i nin araştırmalara göre internet üzerinden alışveriş yaptığı tespit edildi.

İnternet kullanan bireylerin İnternet üzerinden kişisel kullanım amacıyla mal veya hizmet siparişi verme ya da satın alma oranı %21,8’dir. Önceki yıl İnternet üzerinden alışveriş yapanların oranı ise %18,6 idi.

E-Ticaret girişimde bulunulabilecek en iyi ve en yüksek artış gösteren sektörlerin başında gelmektedir.Her geçen yıl içerisinde geride bırakılan yıla oranla büyük bir artışın olduğu tespit edilmektedir.Bu sebeple internet üzerinden e-ticaret sistemlerine vakit kaybetmeden ve rekabet artışı gözetmeksizin girişimde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here