Website Teması Satarak Para Kazanmak – Satış Ortaklığı

0
1539

İnternet üzerinde oluşturulan kurumsal veya kişisel websitelerine tema tasarımları satan adreslerin olduğunu biliyoruz.Bu adreslerden dünya çapında en popüler olanı Themeforest.com ‘dur.Bu tema sitesi kullanıcıların  tasarladığı website temalarını satarak hem tasarımcıların, hem satış ortaklarının hem de sitenin kazanç elde etmesini sağlıyor.Themeforest bu iş için oldukça geniş bir ekibe sahip, temalar ortalama 45$ ‘ a satılıyor.Satış ortaklığı sistemi ile tema satabileceğiniz bu sitede örneğin 300 $ lık bir tema satışı yaptığınızda bu satışın 150 $ ‘ı hesabınıza aktarılıyor.Satış rakamınız 75000 $ ‘ ı geçtiği zaman ise size %70 yani 52.500 $ ödeme yapılıyor.Site Envato grubuna ait ve site içerisinde gerçekten çok kazanan ve bu işi evden yapan bir çok tasarımcı bulunuyor.

İnternetten Tema Satarak Para Kazanmak

Bu İş ile Nekadar Kazanç Sağlanır?

Sizlere themeforest üzerinden en çok satan tema ile kazancını paylaşalım.Şimdiye kadar 2.635.435 dolar kazanan tema Avada – Responsive Multi-Purpose Teması bu tema kurumsal şirketlerin kullandığı bir wordpress teması ve en çok satılanlar listesinde bir numara. Yani tema sahibinin kazancı 1.844.804 dolar. Birde normal kazanan birisinden bahsedelim. 88.335 dolar kazanan sebrosen adlı kullanıcı FoodPress temasıyla dikkat çekiyor. ThemeForest sitesinde sebrosen adlı kişininde sadece bir temadan aldığı para 61.834 dolar. Tema yemek tarifi üzerine o kadar başarılı olmuş ki 1963 satış gerçekleştirmiş.

Themeforest sitesinde sadece WordPress’e ait temalar değil , html temalar, mobile temalar ve eklentiler de satılıyor.Bu işi yapmak için ise satış ortaklığı ve webtasarımı hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekiyor.Ayrıca ingilizce bilmenizde de büyük fayda var.Özellikle wordpress temalalarının yukarıda bahsettiğimiz rakamlarda satıldığını , kazançların oldukça yüksek olduğunu düşünürsek bu alanda eğitim almanız ve işe girişimde bulunmanız size büyük kazançlar getirebilir.

ThemeForest sitesinin ayrıca bir çok yan sektörde de çalışmaları ve satışları mevcut. Codecanyon, Videohive, Audiojungle, graphicriver, photodune, 3docean ve activeden gibi. Bu bahsettiğimiz sitelerde de Javascript kodları, Php scriptsleri, WordPress pluginleri, Css ve Html5 dosyaları, Mobil temalar ve eklentiler gibi çok farklı konularda satışlar yapılmakta.

Örneğin Codecanyon sitesindeki Uber Menu adlı çalışma WordPress temalara yönelik bir plugin ve satış adedi 25.174 adet. 16 dolardan satışa çıkan bu plugin 402.784 dolarlık bir satış hacmine ulaşmış. İkinci en çok satan ise RoyalSlider isimli Galeri eklentisi vu bu eklentide 21.120 adet satılmış ve 12 dolardan 254.640 dolar kazanmış.

Son olarakta sizlere bu para kazanma fırsatını sunan firmanın linklerini veriyoruz;

http://themeforest.net/make_money/become_an_author

Bu İşe Başlamak İçin Nasıl Eğitim Alabilirim?

Satış ortaklığı ve webtasarım alanında onlarca kitap ve kurs satın alarak bu işi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz fakat tüm bilgileri bir arada toplayan , satış ortaklığı alanında hem bahsettiğimiz tema sitesinden , hem de farklı kazanç platformlarından kazanç sağlamak için oluşturulmuş , kazanacağınız rakamları düşündüğümüzde oldukça uygun fiyata sahip olabileceğiniz Goomass Eğitim Platformu‘nu paratez.com olarak sizlere tavsiye ediyoruz.

Goomass Eğitimi İçin Buraya Tıklayın

 

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın