Websitesi Kurmak – Doğru Alan Adı Seçimi

0
776

Alan adı bir blog , websitesi açarken o siteye koyacağınız isimdir.Örneğin: paratez.com benim blogumun adı ve adresidir.Alan adı sitenizin ziyaret edilmesi ve akılda kalıcılık için oldukça önemlidir.

 

Seo Açısından Alan Adının Önemi;

Eğer ticaret amaçlı bir websitesi kurmak istiyorsanız  , bu işle alaklı bir isim bulmanız SEO açısından oldukça önemlidir.Aşağıda verdiğim örnekte olduğu gibi bir e-ticaret sitesi kuracaksanız , kullanıcılar e-ticaret ile ilgili arama yaptıklarında ilk olarak karşılarına site isminde e-ticaret olan websiteleri çıkar.Bu google ve diğer arama motorları için oldukça önemlidir.

 

 

 

 

 

Size tavsiyem alan adınızı seçmeden önce anahtar kelime analizi yapmanızdır.Kuracağınız sitenin konusuna göre arama motorlarında hangi kelimelerin daha fazla arandığını bilirseniz, buna göre alan adınızı seçmeniz ve uygun kelimeler türetmeniz daha kolay olacaktır.Anahtar kelime aracına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu bilgilerin yanında kendi isminizi kullanarak , markalaşmayıda düşünebilirsiniz.Örneğin ahmettopuz.com gibi bir alan adı ile blog kurarak sitenize gelen ziyaretçilerden takipçi kazanabilir ve markalaşma yolunda gidebilirsiniz.Fakat bu markalaşmayı yapabilmeniz için bir konuya iyi derecede hakim olmanız gerekmektedir.Eğer bir konuya hakim değilseniz markalaşma yerine sitenizde yayınlayacağınız konulara göre bir alan adı seçmeniz daha iyi olacaktır.

Alan adınızı belirledikten sonra bir host ile entegre ederek sitenize hazırlamaya başlayabilirsiniz.Website kurulum adı altında adım adım resimli olarak anlattığım website kurulum yazıma buradan ulaşabilir ve kendinize ait bir websitesi açabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın