Websitesi Kurmak Resimli Anlatım Bölüm 1

0
987

Websitesi Kurmak Resimli AnlatımBloglardan Para Kazanmak isteyen kullanıcılar için , bloglardan nasıl para kazanılır konulu yazımıza gözatmalarında fayda var diye düşünüyorum.Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Websitesi Kurmak Resimli Anlatım Bölüm 1 

Bloglardan para kazanabilmek için öncelikle bir blogunuzun yani bir websitenizin olması gerekmektedir.Ücretsiz blog açabileceğiniz sistemler mevcut fakat ücretli bloglar herzaman bir adım önde olacağından bu yazı dizimizde sizlere adım adım nasıl ücretli bir bloga sahip olabileceğinizi anlatacağız.Anlatılan adımları uyguladığınız taktirde sizlerde kısa bir süre içerisinde blog sahibi olabileceksiniz.

Öncelikle ücretli bir websitesi kurmak isteyen kullanıcılar için  gerekli olan domain(Alan adı) ve Host’tur.

Domain; Domain alan adı yani sitenizin adresini belirleyen bir sistemdir.www.siteadı.com sizin domaininizdir. .net, .org.. gibi uzantılarda mevcuttur.Örnek olarak güncel haberler ekleyeceğiniz bir blog kurmak istiyorsanız alan adınızda www.güncelhaber.com yada buna benzer isimlerde olmalıdır.

Host; Alan adınızı ve sitenizi kendi bünyesinde barındıran sistemdir.Bu sistem ile alan adınızı entegre eder ve sitenizi kullanıcıların ziyaretine açarsınız.Bunun yanında birde wordpress yada joomla gibi veritabanları kullanmanız gerekmektedir.Ben sizlere wordpress tabanlı bir site nasıl açılır bunu adım adım anlatacağım.

Gerekli olan alan adı ve host alımı işlemlerini resimli olarak adım adım anlatmaya geçelim.

Alan adı ve Host alımı Resimli Anlatım Yazımıza Geçmek İçin Tıklayın

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın