Websitesi Kurmak – Veritabanı Oluşturmak

0
827

Websitesi Kurmak başlığı altında bu yazımızda Veritabanı Oluşturmak İşlemini anlatarak sitenizi açmış olacağız.Bu adımdan sonra wordpress kurulumu ile siteniz artık hazır hale gelecek.

Bir önceki yazımızda sizlere Host ve Domain alımı işlemini anlatmıştık.Bu adımı uygulayan arkadaşların mail adreslerine site bilgileri şu şekilde gitmiş bulunuyor;

Tarayıcımızın adres satırına www.siteadınız.com/cpanel yazarak devam ediyoruz.Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor.

Wordpress kurulum

Cpanel Giriş ve Kullanımı

Mail adresimize gelen bilgilerde panel giriş adı altındaki kullanıcı adı ve şifreyi yukarıdaki ekrana girerek login diyoruz.

Çıkan sayfada aşağıda , yukarıdaki gibi Veritabanları bölümünü buluyoruz ve MySQL veritabanı sihirbazı sekmesine tıklıyoruz.

Burada sitemize wordpress’i konumlandırmak için veritabanı oluşturmamız gerekiyor.Veritabanı  adını yukarıdaki gibi kutucuğun içerisine yazıyoruz.Koyacağınız veritabanı adı çok fazla önem taşımaz kendi isminiz yazabilirsiniz benim gibi 🙂 Daha sonra next step diyerek devam ediyoruz.

Veritabanı adını oluşturduktan sonra ikinci adımda yukarıdaki gibi veritabanı için kullanıcı adı ve şifre oluşturmanı gerekiyor.Bu veritabanı kullanıcı adı ve şifrenizi daha sonra WordPress’e entegre edeceğiz.kullanıcı adınızı ve şifrenizi oluşturarak Create User diyoruz.Artık bir veritabanı ve veritabanı kullanıcmız oluşmuş durumda.

Veritabanını Oluşturduktan sonra sadece sitemiz üzerine WordPress Kurulumu Kalıyor.

WordPress Kurulumu Anlatımına Geçmek İçin Tıklayın

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın