WordPress İle İnternetten Para Kazanmak

0
666

WordPress ile bir internet sitesi kurmak ve bu websitesini yönetmek oldukça kolaydır.Bu sebeple wordpress ile bir websitesi kurmak büyük bir iş avantajıdır diyebiliriz.Eğer internetten para kazanmak konusunda kararlıysanız , mutlaka size ait bir websitesi oluşturmalısınız.Wordpress ise oluşturacağınız websitelerini karmaşık bir hal almaktan çıkararak, daha kolay kullanımı ile size kazanç yolunda kolaylıklar sağlayan bir platformdur.

Wordpress İle İnternetten Para Kazanma

WordPress ile hiçbir teknik bilgiye sahip olmasanız dahi 10 dk içerisinde bir websitesi kurup , yayına hazır hale getirebilirsiniz.Ayrıca wordpress ile ücretli domain ve host sistemlerini bağlamanın yanında , kendi ücretsiz kanalından da örn ; blogadı.wordpress.com gibi bir ücretsiz websitesi kurarak kendinizi bu konuda geliştirebilmeniz de mümkün.

Ayrıca daha öncede tavsiye ettiğim “Website Kurma Rehberi” eğitim seti ile websitesi kurmanın ince ayrıntılarını , tema oluşturma işlemlerinide öğrenerek , hem kendinize ait websiteleri tasarlayabilir, hemde kendinizi geliştirdikçe başkalarına belli bir ücret karşılığında websitesi kurma işine adım atabilirsiniz.

Ayrıca normal bir websitesinin dışında kendinize ait online dergi, e-ticaret sitesi gibi farklı platformlar , hatta kendi sosyal ağınızı bile kurabilmeniz mümkün.

WordPress Sitesi Kurarken İzlemeniz Gereken Adımlar;

  • WordPress ile websitesi kurulumunun ince ayrıntılarını öğrenin. (Tavsiye ; Websitesi Kurma Rehberi – Tıkla-İndir)
  • Website kurarken hizmetinizin bir parçası olabilecek ücretsiz temalar edinin.
  • Yeni bir siteye ihtiyaç duyan arkadaşlarınızla veya temel işletmelerle görüşün.
  • Websitesi kurmak için aldığınız işi kısa bir süre içerisinde eksiksiz teslim edin.

WordPress ile Sadece Websitesi Kurarak Nekadar Para Kazanabilirim?

Normal bir websitesi kurulumu için ortalama istenen fiyat 300 TL ‘dir.Özel eklentilerle birlikte 500 TL fiyat söylenebilir.Ayrıca Seo vb ayarlarıda öğrenerek ek hizmetlerle bu fiyatı daha da yükseltebilirsiniz.

Websitesi kurulduktan sonra da ekstra site bakımı içinde bir fiyat biçebilirsiniz.Örneğin kurduğunuz sitelerin aylık bakımları için 20 ile 50 TL arasında ücret alabilirsiniz.

Bu kazanç yöntemlerinin dışında kendinize ait websiteler kurarak , siteleriniz üzerinde yayınladığınız konulardan da kazanç elde edebilirsiniz.Bir websitesi üzerinden kazanç sağlayabileceğiniz bir çok yöntem vardır.Satış ortaklığı , linklerden para kazanma, sosyal ağlardan para kazanma, network marketing, google adsense reklamlarından kazanç yöntemleri gibi farklı yöntemleride kuracağınız websiteleri üzerinde uygulayarak para kazanabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın