Yemek Tarifleri Yazarak İnternetten Para Kazanmak

0
692

İnternetten para kazanmak konusunda en çok göze çarpan yöntemlerden biri de yemek tarifleri yazarak para kazanma yöntemidir.Aslında dilediğiniz konuda yazılar yazarak internetten kazanç sağlamanız mümkün olsa da , en çok dikkat çeken ve talep olan konular arasında yemek tarifleri gelmektedir.Bu yazımızda sizlere kazanç elde etmeniz açısından hangi yolları izleyeceğinizi kısaca aktaracağız.

Yemek-Tarifi-Yazarak-İnternetten-Para-Kazanmak

Bir Yemek Tarifi Sitesi Açarak Başlayın!

Tabi yemek tarifleri ile ilgili yazılar yayınlayarak bu yazılardan kazanç elde edebilmeniz için öncelikle yazılarınızı yayınlayabileceğiniz bir websiteniz olması gerekir.Ücretli veya ücretsiz olarak açabileceğiniz bloğunuzu hazırladıktan sonra yemek tariflerinizi yayınlamaya başlayabilirsiniz.Fakat öncelikle blogunuza bir isim bularak , tema seçimi yaparak ziyaretçilerinizi görsel açıdanda hitap etmek için çalışmalar yapmalısınız.

Yemektariflerim.com vb. alan adlarından boşta olanlara göz atarak zevkinize ve yapacağınız işe uygun olan bir alan adı (web sitenizin adı) seçmelisiniz.

Yazmaya Başlayın!

Kurduğunuz site üzerinden yemek tariflerinizi teker teker yayınlamaya başlayabilirsiniz.Günlük 2,3 ad. yazı yazmanız dahi kısa süre içerisinde ziyaretçilerinizin oluşmasını sağlayacaktır.

Sosyal Medya Hesapları Oluşturun!

Sitenizi hazıladınız, birkaç konu ile yemek tarifleri konusunda makaleler yazdınız.Sıra geldi sitenize hızlı bir şekilde takipçi oluşturmaya.Öncelikle facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarından kendinize sayfa ve kullanıcı adı alın.Sonrasında sayfanıza tanıdıklarınızı ve çevrenizdekleri davet ederek tanıtımını yapın.Facebook ve Twitter üzerinden açtığınız websitesnizle ilgili hesaplarınızı sitenizin görünür kısımlarına ekleyerek gelen ziyaretçilerinde sizi takip etmesini sağlayın.

Para Kazanmaya Başlayın!

Yazılar yayınlamaya başladıkça sitenize günlük olarak giren ziyaretçi sayısında da artış olmaya başladı.İşte bu andan itibaren kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.Öncelikle websitenizin en yüksek kazanç getirilerinden biri olan Google Adsense reklamları ile başlayabilirsiniz.Google Adsense , websiteniz üzerinden reklam yayınlayarak tıklama başına Google’dan ücret aldığınız bir platformdur.Bu platforma kayıt olarak reklamlarınızı websitenize uygun bir şekilde oluşturabilir, websitenizde yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Nekadar Kazanç Elde Ederim?

Elde edeibileceğiniz kazanç milktarı tamamen sizin bu işle nekadar ilgili olduğunuza bağlıdır.Öyle ki günlük yazılar yazarak kısa süre içerisinde ziyaretçi sayısını arttırmanız , reklamlar ve diğer gelir yöntemlerinden yüksek kazançlar elde etmenize olanak tanıyacaktır.Google , siteniz üzerinde yayınladığınız reklamların sitenize gelen ziyaretçiler tarafından tıklanması sonucunda tıklama başiına size ücret öder.Bu ücret reklam konusuna göre değişim gösterse de ortalama 5 tıklama 1 $ gibi bir rakam elde etmektedir.

Aşağıda sizlerle paylaştığımız kazanç ekrannda Google Adsense üzerinden website sayesinde elde edilmiş kazanç ekranlarına bir örnek görebilirsiniz.Sitenize nekadar fazla ziyaretçi geliyorsa , kazancınızda aynı oranda artış gösteriyor.

yazıtör starter

Nasıl Başlarım?

Yemek tarifleri yazarak internetten para kazanmak ile ilgili bir sürece başlamanız için öncelikle yeterli bilgiye sahip değilseniz profesyonel anlamda destek almanız gerektiğini unutmamanız gerekir.Bu tür kazançlara ulaşabilmeniz için öncelikle başlangıç aşamasında doğru adımlarla ilerlemelisiniz.Uygun bir websitesi kurmak, websitesi üzerinden yazıları nasıl yayınlayabileceğinizi bilmek, arama motorlarında üst sıralara çıkmanız açısından ipuçları hakkında bilgi sahibi olmak ve uygulamak, sitenizin tanıtımını ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmek gibi çeşitli alanlarda doğru yöntemleri uygulamalısınız.

Destek Alın!

Goomass Yazarak Para Kazanmak Eğitim Seti gibi profesyonel olarak bu işi tüm detaylarıyla birlikte size aktaran bir platformdan destek almanızı tavsiye ediyoruz.Bu şekilde doğru adımlarla , profesyonel destekle birlikte bu kazanç yöntemine başladığınızda , kısa süre içerisinde iyi derecede kazançlar elde edebilmenizde mümkün oluyor.İnternetten para kazanmak istiyorsanız , bu işten para kazanan kişilerden destek almanız gerektiğini utunmayın.

Goomass Yazarak Para Kazanma Eğitim Seti’ni İndirmek İçin Tıklayın

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın