Youtube Popüler Kanallar – Ne İzlemeli?

0
131

Youtube ünlüleri dediğimiz Youtuber’lar son zamanlarda kültürel bilincin ön saflarında yer alıyorlar.Her dakika da 300 Bin den fazla videonun yüklendiği Youtube ‘da hangi kanal daha çok popüler oluyor birlikte görelim ;

PewDiePie (61 Milyon Abone)

PewDiePie , 60 milyonun üzerinde abonesi olan ve şu an youtuber olarak dünyada en çok parayı kazanan kişidir.2010 yılında Isveçli bir komedyen olan Felix Arvid Ulf Kjellberg tarafından kurulmuştur.En çok Lets Play videoları ve blogları ile bilinen bir kanaldır.Bazı kullanıcılar içeriklerin çok aptalca olduğunu , küfür dozunun aşıldığını ve iğren olduğunu söyleseler de , bu youtuber ‘ın milyonlarca lira kazanmasına engel olamıyorlar.

PewDiePie kanalı yaratıldıktan sadece iki yıl sonra 1 milyon aboneyi geçmiş, 2013 yılında ise 25 Milyon dan fazla aboneye sahip olmuştur.

T-Series (39 Milyon Abone)

T-Series , 39 Milyon abonesi ve 1,7 milyar aylık görüntülenme sayısı ile popüler bir Hintli müzik şirketidir.Dünya da en çok abonesi olan kanallar arasında ikinci , en çok görüntülenme alanında da birinci sıradadır.Bu kanal Bollywood müzik paylaşımları ile tanınan bir kanaldır.

JustinBieberVEVO (34 Milyon Abone)

Justin Bieber’ın VEVO sponsorlu kanalı , Youtube’un en çok abonesi olan üçüncü kanalıdır.Kanalı, 34 Milyon abonesinin keyfini çıkarması için resmi müzik videoları, canlı performanslar, röportajlar ve daha fazlasını derliyor.2007’de 12 yaşındayken şarkı söylemeye başlayan Justin Bieber, her biri bir milyardan fazla kez görüntülenen dört adet videoya sahiptir.

Holasoygerman (33 Milyon Abone)

Şili’li bir komedyen ve yazar olan German Alejandro Germendia Aranis tarafından kurulmuş bir Youtube kanalıdır.Yaklaşık olarak 1 yıldır yeni video yayınlamamış olmasına rağmen kanal Youtube’da en çok abone sayısına sahip kanallar arasında 4. sırada yer alıyor.Genelde adı JuegaGerman olan , 24 milyon takipçisi olan kanalında yayın yapıyor..

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın