Youtube Videoları ile Kazanç Elde Edilirmi?

0
832

Youtube , günde bir çok video izlediğimiz , kaçırdığımız dizileri, fragmanları ve günlük yaşam paylaşımlarını takip ettiğimiz en popüler platformlardan biri.Fakat youtube dediğimizde sadece video izleme ve paylaşım platformu olarak algılanması yanlış olur.Bu videolardan ve youtube sayfalarından kazanç elde eden ve bu sayede yüksek bir gelire sahip olan kullanıcılar olduğunu düşünürsek , youtube ayrıca bir kazanç platformudur diyebiliriz.

youtube-para-kazanma

Youtube ortaklık platformu sayesinde bugün binlerce insan Youtube üzerinden kazanç elde ediyor.Ayrıca uygulamakta olduğu mesleği yine youtube üzerinden binlerce kişiye tanıtma fırsatı yakalayan bir çok kullanıcı da bu sayede mesleği ile ilgili yüksek kazançlar elde edebiliyor.Bugün spor, müzik vb dallarda bir çok eğitmenin youtube üzerinden kazanç elde ettiğini söyleyebiliriz.Tabi sadece meslek tanıtımları , kurslar ile bu platform üzerinden para kazanılmıyor.Mesleğiniz olmasa dahi bu platform üzerinden kazanç elde edebileceğiniz bir çok yöntem var.

Youtube ile Nasıl Para Kazanılır?

Kendi Ürünlerinizin Satışını ve Tanıtımını Yapın !

Pilates hocası Cassey Ho ve e-ticaret özellikli fitness kanalı Blogilates 16 milyon kez izlenmiştir. Cassey Ho kendi pilates egzersiz kıyafetlerini ve spor çantalarını bu kanal aracılığıyla satıyor.

Cassey Ho’nun belirttiğine göre şu andaki altı haneli geliri ve Youtube’a yüklediği bir numaralı videosu sayesinde gerçekleşti.

Eğitici Videolar Yaratın;

Belirli bir alanda uzman olduğunuzu düşünüyor yada kolaylık yaratabilecek farklı bilgileriniz varsa şayet, kendinize ait eğitici videolar yaratarak hayatınızı değiştirebilirsiniz.Örneğin , Michelle Phan makyaj videoları hazırladığında 25 yaşındaydı ve kadınlara kozmetik ürünlerini nasıl almaları gerektiğini anlatıyordu. Phan’ın neşeli kişiliği ve eğitici videoları 3 milyon üyesinin olmasına ve videolarının 647 milyondan fazla görüntülenmesini sağladı.

Lancôme firması Michelle Phan’e firmanın makyaj videosu artisti olması için teklif götürdü. Phan, yarattığı başarılı eğitici videolar sayesinde YouTube’dan ciddi paralar kazanan insanlar arasında.

Ortaklık Programları ile Ürün Satışı Yapın!

Youtube ile para kazanmanın en kolay ve en hızlı yoludur.Sebebi ise size ait bir ürün yok , size ait bir tanıtım sayfası yok.Sadece satış ortaklığı ile satılan ürünleri belirlediğiniz videoların içerisinde veya açıklama kısmında satış ortaklığı linkleriniz ile paylaşmanız yeterlidir.Kısa sürede ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Yeteneğinizi Paylaşın !

Sesiniz , görüntünüz yada farklı bir yeteneğinizi bir video ile youtube üzerinden paylaşın.Bu sayede ünlü olmuş, hayatı bir kaç ay içerisinde tamamen değişmiş insanlar olduğunu unutmayın.Bunlara örnek olarak Amerika’da duran arabalardan yardım isteyen bir adam Ted Williams’ı örnek olarak gösterebiliriz.Ses tonu farklı olan bu adamı bir grafiker arabasıyla yanında durduğunda keşfediyor ve videosunu çekiyor.Ted Williams bu videodan sonra Amerika’da Altın Ses olarak adlandırılıyor ve bir çok firmadan teklif alıyor.

Video Yükleyerek Para Kazanın;

Güncel olayları takip ederek , gündemde olan videoları Yotube üzerinden sayfalar oluşturup yükleyebilir, bu videolardan Google Reklamları aracılığı ile kazanç elde edebilirsiniz.Bu yöntemi uygulamanıza destek olan yardımcı eğitim programlarından da edinebiirsiniz.

youtube para kazanma

 

CEVAP VER

Yorumuzunu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın